Çekya A Milli Futbol Takımı kaptanı Tomas Soucek, "Çok çalışırsak Türkiye'ye karşı başarılı olabiliriz. Herkes kazanmaya aç ve yarın bunu başaracağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'ndaki üçüncü maçında yarın saat 22.00'de Volksparkstadion'da Çekya ile karşı karşıya gelecek. Çekya A Milli Futbol Takımı kaptanı Tomas Soucek, Ay-yıldızlı ekiple oynayacakları maç öncesinde EURO2024.com sitesine önemli açıklamalarda bulundu.

29 yaşındaki Çek futbolcu, Türk oyuncu Arda Güler hakkında şu ifadeleri kullandı:

Antrenmanlardaki becerilerini gösteren videoları gördüm. Birkaç kez Real Madrid'de forma giydi ve birkaç gol attı. EURO'daki ilk maçında çok güzel bir gol attı. O, gelecek yıllarda harika olacak çok yetenekli bir oyuncu.

"İKİ KEZ ŞANSSIZ OLDUK"

Grup maçları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Soucek, "Bazen şanslısınız, bazen değilsiniz. İki kez şanssız olduk çünkü istediğimiz puanları alamadık. Çok çalışırsak Türkiye'ye karşı başarılı olabiliriz. Herkes kazanmaya aç ve yarın başaracağımıza inanıyoruz" dedi.

"STAT DOLUP TAŞACAK"

Türkiye maçı ve atmosferi hakkında yorum yapan Çek orta saha oyuncusu, "Stadyum dolup taşacak. Tüm taraftarlar çıldıracak çünkü hem bizim taraftarlarımız, hem de Türk taraftarlar kesinlikle harika. Bu maçı EURO 2020'de Hollanda'ya karşı oynadığımız son maçla karşılaştırabiliriz. Hollanda maçı son 16 maçıydı, ilerlesek de ilerlemesek de her şey tehlikedeydi. Şimdi de durum aynı" ifadelerini kullandı.

"İŞİMİZ HAKAN'I DURDURMAK"

Çekya A Milli Futbol Takımı kaptanı, Türkiye A Milli Takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu hakkında ise, "Ona karşı birkaç kez oynadığımı hatırlıyorum. Takımı için çok önemli, geriden oyun kuruyor ve ileriye doğru çok tehlikeli. Bu yüzden bizim işimiz onu durdurmak olacak. O onların en yaratıcı oyuncusu, bir şans yaratmak için her zaman topu ona vermeye çalışıyorlar" dedi.

29 yaşındaki Çek orta saha oyuncusu, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'ndaki ilk iki maçta da 90 dakika süre aldı.