Titanik filmi için seslendirdiği "My Heart Will Go On" şarkısıyla dünya çapında bir şöhrete kavuşan Celine Dion, bir süredir ciddi sağlık sorunları yaşıyor. Ünlü şarkıcı, rahatsızlığı nedeniyle turnesi kapsamındaki konserleri bile iptal ederken verdiği bir röportajda neler yaşadığını anlattı.

Celine Dion geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, katı kişi sendromuyla mücadelesi için "Neredeyse ölüyordum. Korkunç bir dönemdi" dedi.

Başarılı şarkıcının yakında çıkacak olan belgeselinin fragmanı yayınlandı ve belgeselin en dikkat çeken kısmı da Dion'un katı kişi sendromuyla olan mücadelesi.

Dion, belgeselde hastalığıyla ilgili şunları da söylüyor: "Bana çok nadir görülen bir nörolojik bozukluk teşhisi konuldu ve daha önce hiçbir şey söylemeye hazır değildim ama artık hazırım. Hayatımı görüyorum ve her parçasını seviyorum."

Yeniden sahneye dönüşü hakkında ise şu sözleri ekledi: "Her gün çok çalışıyorum ama bunun bir mücadele olduğunu kabul etmeliyim. İnsanlar... Onları özlüyorum."

Katı kişi sendromu, kas sertliğine ve ağrılı spazmlara neden olan nadir bir otoimmün nörolojik hastalık. Dion, yaklaşık iki yıl önce bu bozukluğun kendisinde teşhis edildiğini açıkladı.

Fragmanın sonunda Dion, "Koşamıyorsam yürüyeceğim. Yürüyemezsem sürüneceğim. Ama ben durmayacağım" diyerek mücadeleci ruhunu gösteriyor.