28 Şubat davasında yargılanan emekli Orgeneral Çetin Doğan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af kararının ardından tahliye oldu. Doğan'ın ardından dört eski komutan daha tahliye edildi. Doğan, tahliye sonrası evinden SÖZCÜ TV ekranlarına konuk oldu.

ÜÇ YIL SONRA EVİNDE

- Bir kişiye yapılan haksızlık bütün toplumun her kesiminde hissedilmeli. Ben bunu hissediyorum.  Mesela Kavala'ya yapılanı hissediyorum. Başkasına yapılanı hissediyorum. Siyasi davalar var. Daha yeni Kobani davası belli oldu. Üzülüyorum olanlara. Türkiye'de adalet her şeyin üzerinde olmalı. Adalet mülkün temelli olmaktan çıkıp zulmün aracı oldu maalesef.

- Bu konuda yapılan son beyanlarda, Sayın Zeybek 25 Nisan'da beyanat vermişti. Her şey açığa çıkıyor. Rahmetli Erdal İnönü'nün bir sözü vardı. Hakikat er geç ortaya çıkıyor. Ben inanıyorum halkımız aydınlığa kavuşacak her şey adaletin yerini bulmasıyla olur.

Size haber verilmiş miydi?

- Haber verilmemişti. Orası bizim ofisimiz... Hücremizde sadece Halk TV ve Habertürk var. Haberlerden öğrendim, SÖZCÜ TV maalesef yok. Eşime kavuşmak apayrı bir şey. Beni en fazla kahreden şey dostlarımın beni içerde bilerek üzüntü duymaları.

En çok neyi özlediniz?

Dostlarla kucaklaşmayı, sohbeti özledim. Bodrum'u, denizi çok özledim. Torunum ismi de Deniz, onları da özledim.