Balıkesir'de CHP'den büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilen 27. dönem Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın, Milli Kuvvetler Caddesi üzerinde asılı olan afişi CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve İl Başkanı Erden Köybaşı'nın tüm müdahalelerine rağmen bugün sabaha karşı AKP'li belediye tarafından söküldü. Akın'ın afişinin bulunduğu yere belediye kendi afişlerini astı.

"90 GÜN BOYUNCA KABUS GÖRECEK"

Akın'ın, Milli Kuvvetler Caddesi üzerindeki özel bir mülkiyete ait alanda asılı olan afişinin kaldırılmasına tepki gösteren CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı şunları söyledi:

- Ahmet Akın'ın adaylığı açıklandıktan sonra, kendisini ilde karşılamak için üzerinde parti logosu olmayan, sadece Akın'ın fotoğrafı olan 'Balıkesir hazır mısın, Ahmet Akın' yazılı bir afiş hazırlayıp astık. Dün de zabıtalar gelip afişi kaldırmak istedi. Burasının özel mülk olduğunu sahibi ile anlaştığımızı söyledik.

AFİŞ KAYIP DURUMDA 

- Tutanak tutup gittiler. Ancak sabahın saat 4'ünde alana gelen belediye ekipleri afişi sökmüş. Afiş de kayıp. Pazartesi günü avukat arkadaşlarımız ile birlikte, talimatı verenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bir pankarttan korkan, 90 gün boyunca kabus görecek demektir.