CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik "O artık CHP Genel Merkezinin ev kölesi olmuştur" sözlerine ilişkin "Açıklamayı talihsiz, nezaket sınırlarını zorlayan bir açıklama olarak görüyorum. Sayın Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığına layık gördüğü isimlerden biriydi Sayın Mansur Yavaş. Dolayısıyla beş-altı ay içerisinde aynı kişiyle ilgili bu kadar farklı değerlendirmeleri yapabilmek en azından şaşırtıcı" değerlendirmesinde bulundu.

Ümit Erkol, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Ankara'daki 25 ilçede seçim sürecine ilişkin çalışmaları anlattı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"CHP'DE 'KÖLE' OLMAZ" 

Erkol, Akşener'in sözleri hakkında şunları söyledi:

- Ben başka siyasi partilerle ilgili bir şey söyleyemem. Fakat Cumhuriyet Halk Partisi'nin içerisinde ilçe başkanına, il başkanına, il yöneticisine genel merkez yöneticisine, milletvekiline ve belediye başkanına hiçbir düzeyde bir tahakküm ilişkisi olmaz, bir kölelik ilişkisi olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi'nde hiç köle olmadığı için köleleştirilmek isteyen bir yaklaşımı partinin kapısından bile sokmamaya her birimiz kararlı olduğumuz için Cumhuriyet Halk Partisi'nde köle yok. 

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni bir beş yıl daha CHP’nin yöneteceğinin kesinleştiğini savunan Erkol, son 35 yılın oy rekorunu beklediklerini söyledi.