Emeklilerin açlık sınırı altında yaşadığını, çiftçinin mazot ve gübre fiyatlarından perişan olduğunu vurgulayan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, "Mazot 50 liraya gidiyor. Gübre fiyatları 10 katı kadar artmış. İlaç fiyatları 12 katı kadar artmış. Topladığımız ay çekirdek 45 liradan başladı, 20 lira etmiyor. Ne yapalım biliyor musunuz? O çekirdeği saraya yollayalım, boş zamanlarında çitlesin" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Yozgat'ta Boğazlıyan Belediye Başkan Adayı Sinan Budak’ın seçim irtibat bürosunun açılışında konuştu.

"Seçimlerden önce sizlere yastık altından altınları çıkartın diyenler görüyoruz ki İliç'te toprak altındaki altınlarımızı Kanada'ya ABD'ye peşkeş çekmiş. Onları affetmeyin" diyen Başarır, Erdoğan'ın emeklilere 10 bin lira maaş verdiğini ve bununla geçinemediklerini söylediğini hatırlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanı Boğazlıyan'dan sesleniyorum; emekli aç. Emekli 10 bin lira aldığı parayla bir hafta geçinemiyor. Ev kirası veremiyor, et alamıyor, faturalarını ödeyemiyor. Yetinemiyorum ama Marmaris'teki sarayına beş milyar veriyorsun sayın Cumhurbaşkanı. Üç saniyede dokuz emekli maaşını harcıyorsun sarayında" diye konuştu.

Başarır, Erdoğan'a şu çağrıda bulundu:

"Gel Recep Tayyip Erdoğan, gel Sayın Cumhurbaşkanı, en düşük emekli maaşını 17 bin lira yap. Sayın Cumhurbaşkanı bayram ikramiyesi 3 bin lira değil 17 bin lira yap. Eğer yaparsan Meclis kürsüsünden sana 16 milyon emekli adına teşekkür edeceğim."

Başarır, ayrıca IŞİD militanlarının Mersin Nükleer Santrali'nde ve Gaziantep'te yakalanmasına dikkat çekerek, "Terörü biz bitirdik. Bu ülkenin topraklarına, bayrağına, namusuna, iffetine hiçbir ülke ve kimseye laf söylettirmedik" dedi.

Başarır, 31 Mart seçimlerinde Boğazlıyan'da CHP'nin adayı Sinan Budak'a destek çağrısında bulunarak şunları söyledi:

"Siz 31 Mart'ta bir hüküm vereceksiniz, ya adalet ya şeffaflık ya halka dokunan, emekliye dokunan, çocuğa dokunan, işçiye dokunan bir belediye başkanı seçileceksiniz ya da burayı soymaya devam edecekler."