CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, saat 13.00'te Saraçhane'de CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de katılacağı eğitim mitingine İstanbulluları davet etti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş ve İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Saraçhane Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan eğitim mitingi öncesi alandaki hazırlıkları birlikte takip etti.

"MÜLAKATA SON DEMEK İÇİN"

İstanbulluları mitinge davet eden Çelik, şunları söyledi: 

- Miting hazırlıklarımız devam ediyor. Atanmayan öğretmenler için, 'Mülakata son' demek için, eğitimde şiddete dur demek için, çağdışı müfredata hayır demek için, öğretmenlerimizin saygınlık ve itibarlarının korunması için Genel Başkanı'mız Sayın Özgür Özel'le bütün İstanbulluları buluşmaya davet ediyoruz. İstanbul'dan Türkiye'ye ses oluyoruz. 

BAZI YOLLAR KAPATILACAK 

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Saraçhane'de düzenlenecek "Büyük Eğitim Mitingi" nedeniyle bugün saat 09.00 itibarıyla Macarkardeşler, 15 Temmuz Şehitler, Şehzadebaşı ve Vezneciler Caddeleri ile bu caddelere bağlanan cadde ve sokakların trafiğe uygun noktalardan araç trafiğine kapatılacağı duyuruldu.

Vatan, Kadirhas ve Fevzipaşa Caddeleri ile Atatürk Bulvarı'nın alternatif yol olarak kullanılabileceği kaydedildi.