CHP Milli Savunma Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, İzmir’in Bornova ilçesinde Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ni (ŞAGAD) ziyaret etti.

Cenazedeki provokasyon hakkında konuşan ŞAGAD Başkanı Erdem Çerçioğlu, şunları söyledi:

- Şehit cenazesinde Genel Başkan'a yapılanı kesinlikle saygısızlık olarak görüyoruz. Hiçbir partinin, terörle bağlantısı olan partileri ayırıyorum, özellikle ana muhalefet partisi liderinin şehit cenazesine katılıp katılmaması kimsenin tekelinde değildir. Şehidin ana babası dahi böyle bir şeyi talep edemez. O şehit olduktan sonra artık bu ülkeye mal olmuştur. Herkes katılabilir, gidebilir.

- Genel Başkana ‘Rahat rahat gezemez, edemez…’ Sayın Genel Başkan nereyi gezmek istiyorsa biz yanında yürürüz. Bu bizim o siyasi görüşe bağlı olduğumuz falan anlamına gelmesin. Sizin yerinizde başka bir ana muhalefet partisi olsa aynı şeyi ona da yaparız.

CHP'NİN ZİYARETLERİ SÜRECEK

Derneğin Bornova'daki merkezini ziyaret eden Bağcıoğlu da şehit haberlerinin kendilerini derinden yaraladığını belirterek kahraman askerlere Allah'tan rahmet, aileleri ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi. Zor coğrafi koşullarda görev yapan fedakar askerlere, polislere ve güvenlik güçlerine başarılar dileyen Bağcıoğlu, ziyaretlerinde şehitler ve ailelerine minnet, rahmet ve şükran duygularını iletmek, vatan için sağlıklarından vazgeçen gazilere desteklerini bildirmek istediklerini söyledi.

Bağcıoğlu, "Bu vesileyle İzmir'den başladık, Ankara'da da planlıyoruz bu ziyaretleri. Bu toplantıdan istifadeyle hem sizlere minnet duygumuzu iletirken, şehit aileleri ve gaziler konusunda bizden taleplerinizi dinleyeceğiz" dedi.

DERNEKTEN DOSYA

Dernek Başkanı Erdem Çerçioğlu da ziyaretten çok memnun olduklarını, taleplerini Bağcıoğlu'na ileteceklerini söyledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i de derneklerine davet ettiklerini söyleyen Çerçioğlu "Sıkıntılarımız var, onlarla ilgili bir dosya hazırladık, incelerseniz seviniriz. Parti içerisinde bu konularla ilgili çalışma yaparsanız çok mutlu oluruz. Bir tane şehit anamız Konak Orduevi'nin önünden geçerken 'burada askeriye varmış' diyerek 'gireyim bir bardak çay içeyim' diyebiliyor mu? Ne kadar acı bir şey. Lütfen bu konularda hassas olalım" diye konuştu.