Ankara'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez binasının önünde silah sesleri geldi. Kimliği belirsiz kişiler genel merkez binasının önünde 4-5 el havaya ateş etti. Saldırıda ölen ya da yaralanın olmadığı kaydedildi.

CHP'YE SALDIRIYA İLK TEPKİLER
TEKİN : SİYAH ARABADAN 5 EL...

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, plakası bilinmeyen bir araç CHP Genel Merkezi önünden geçerken 5 adet kurşun sıkıldığını söyledi.

CHP tarafından Çırağan Sarayı'nda düzenlenen 2015-2016 Sanat resepsiyonu öncesi gazetecilere bir açıklama yapan Gürsel Tekin, şunları söyledi:"Partimizin Genel Müdürü ile görüştüm. Maalesef bu akşam üstü saat tam 19.00 civarlarında, plakası bilinmeyen bir araç Genel Merkezimizin önünden geçerken 5 adet kurşun sıkıldığını söyledi. Arkadaşlarımız Emniyet'e başvurmuşlar. Bu saatlerde, şu anda Emniyet mensupları kameralardan aracın kime ait olduğunu, kimler olduğunu inceliyorlar. Önümüzdeki saatlerde kimlerin olduğunu hep beraber görmüş olacağız."
Tekin, bir gazetecinin, "Emniyet yetkilieriyle konuşma durumunuz oldu mu acaba?" sorusuna, "Şu anda daha haberimiz oldu. Partimizin Genel Müdürü Emniyet mensuplarına bildirmiş. Şu anda çalışmalar var. O çalışmalardan sonra size bilgi veririz" yanıtını verdi. 

 ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği, CHP Genel Merkezi'nin bulunduğu caddede ateş açılmasıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, olayın faillerinin yakalanması için incelemelerin sürdüğü belirtilerek; ''26.10.2015 günü saat 19:15 sıralarında CHP Genel Merkezinin bulunduğu Anadolu Bulvarından geçen bir araçtan 4 el ateş edildiği ihbarı alınmış, ilgili bütün ekiplerimiz olay yerine yönlendirilmiştir.

Ekiplerimiz tarafından, araç ve fail veya failleri tespit etmek için yapılan incelemeler titizlikle yürütülmektedir'' denildi.

TANRIKULU:  VAHİM BİR OLAY
CHP Genel Başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise '' Ana muhalefetin Genel merkezine silah sıkacak cüreti kendilerinde görüyorlar, bu vahim bir olay. HDP Genel Merkezi'ne de saldırı olmuştu. Siyasi partilerin genel merkezlerinin saldırılara açık olması vahimdir. Ankara'nın bu kadar güvensiz hale gelmesi vahim bir duygudur'' açıklaması yaptı.

İŞTE SİLAHIN ATEŞLENDİĞİ O ARAÇ

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi Ankara'da CHP Genel Merkezi önünde silahlı saldırıyı gerçekleştiren aracın fotoğrafını paylaştı.

Hakverdi güvenlik kamerası görüntülerini, "Saldırı ile ilgili Genel merkezimizin güvenlik kameralarına takılan görüntüler. Saniye saniye inceliyoruz.." notuyla paylaştı. 

YARKADAŞ: BİZİ ÜÇ BEŞ KURŞUNLA DEĞİL...
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş silahlı saldırıya tepkisini sosyal medyada bir açıklama yaparak gösterdi. Yarkadaş, "Genel merkezimiz, demokrasinin kalesidir... Üç beş kurşunla değil, tankla topla tüfekle de yıkamazsınız." dedi. İşte o tweet;

Olay Yeri İnceleme Ekibi'nin CHP Genel Merkezi önündeki incelemesi sürüyor.