CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandıklarını söyleyen Tugay vatandaşları saat 22.00'da Alsancak Cumhuriyet Meydanı'nda kutlama yapmaya çağırdı.

Tugay, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"Değerli Yurttaşlarım, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandık. İlçelerimizdeki güzel sonuçları takip ediyoruz. Görevliler dışında tüm İzmirli hemşehrilerimizi 22.00’de Alsancak Cumhuriyet Meydanı’na coşkumuzu paylaşmaya davet ediyorum."

"TÜRKİYE'NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR BAŞARI" 

 Cemil Tugay, partisinin İzmir İl Seçim Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Tarihi bir gün yaşandığını dile getiren Tugay "CHP son yaptığı kurultaydan sonra sahip olduğu yeni ruh ve mücadele azmiyle bu seçimde Türkiye'nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koydu" dedi.

"Türkiye haritalarında şu anda görünüyor ki Ege Bölgesi'nin tamamı CHP'nin yönetimine giriyor" diyen "Başlattığımız mücadelenin, değişim ve dönüşüm hareketinin halkta bir karşılık bulduğunu, insanlarımızca bunun anlaşıldığını, desteklendiğin görüyoruz" ifadelerini kullandı.

"BALKON GÖNDERMESİ" 

AKP İzmir İl Başkanlığı'nda kurulan balkonla ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Tugay, "İzmir'in balkonları güzeldir. Balkonlarda biz çay içeriz. Çay içmelerini tavsiye ederiz. Hava da güzel" dedi.