Başak KAYA / ANKARA

CHP'li Eren Erdem’in bu konuda Rus medyasına konuşması ise ters tepti. Havuz medyası ve sosyal medya üzerinden kendisi için linç kampanyası yürütüldüğünü belirten Erdem, "Evimin adresi paylaşılıyor, ölüm tehditleri alıyorum. Başıma bir şey gelirse sorumlu AKP milletvekilleri ve havuz medyasıdır" dedi.

[caption id="attachment_1009335" align="alignleft" width="670"] Foto: DHA -CHP'li vekil için linç kampanyası başlatıldı[/caption]

CHP milletvekili Eren Erdem, SÖZCÜ'ye konuştu. İşte Eren Erdem'in açıklamaları...

EVİME SALDIRI OLABİLİR


Evime saldırı olacağını duyduğum için evime gidiyor. İki gündür inanılmaz bir saldırı var. Olacak şey değil dokuz gazete beni vatan haini ilan etti. Ölüm tehditleri yağıyor. Ben TBMM’de bir konuşma yaptım. Yankı oluşturdu. O açıklamamda Türkiye üzerinden IŞİD’e sarin gazı gittiğine ilişkin iddianameyi açıkladım. Çok yoğun ilgi oldu. Uluslararası basında da röportaj talebi geldi. Bu röportaj taleplerine de olumlu yanıt verdik. TBMM’de yaptığım konuşmasının aynısını naklettim. Medya evrenseldir. Biz hiçbir medya grubuna kimlik üzerinden yaklaşmayız. Her yerde demeç veririz.

HÜKÜMET DEMEDİM


Verdiğim demeçlerin hiç birinde hükümetin IŞİD’e sarin gazı verdiğini söylemedim. Böyle bir ifadem yok. Tam tersine IŞİD’in Avrupa’dan kimyasal silahları temin ettiğini ve iddianamedeki bilgiyi de aktararak bunun Türkiye üzerinden sevkiyatın yapıldığını ifade ettim. Havuz medyası öyle bir noktaya getirdi ki…Vatan haini, kendi kafasına sıktı gibi şeyler söylendi. Cem Küçük gibi isimlerin doğrudan hedef göstermesi ile karşılaştım. Linç kampanyası başlatıldı. Kurşuna dizelim mi gibi sosyal medya anketleri yapıldı. Evimin adresi paylaşılıyor. Osmanlı Ocaklarına bağlı olduğu bilinen kişilerden “Bu adamı yaşatmayacağız” mesajları geliyor.

AİLEMİN GÜVENLİĞİ


Ankara’da olmam gerekirken, İstanbul’da evimin ailemin güvenliğini sağlamaya çalışıyorum. Eğer birilerini vatan hainliği ile suçlayacaklarsa kimyasal silah iddianamesini hazırlayan savcıyı ilan etsinler. İddianameyi kamuoyu ile paylaştım. Belge gösterdim Biz konuşmamızın neresinde AKP sarin gazı veriyor demişiz. Öyle bir algı oluşturuluyor ki linç kampanyası yapıyorlar. Çünkü benden rahatsızlar. Pisliklerini, din istismarcılarını kitaplarımla deşifre etmiş biriyim. Onların bu millete verdiği zararı defelarca ortaya çıkardım. Ölüm tehdidi sayısı bini geçti. Mail adresim ölüm tehditleri ile doldu. Sosyal medyada “Hadi evine gidiyoruz” diye mesajlar paylaşılmakta. Bunları AKP’nin aktrolleri örgütlemektedir. Başıma bir şey gelirse sorumlusu havuz medyası ve AKP milletvekilleridir. Çünkü bu iftira kampanyasını bunlar başlatmışlardır. Bunu ilan ediyorum…