21 Temmuz'da sinema salonları uzun zaman sonra ilk defa hareketli günler geçirmeye başladı. Oppenheimer ve Barbie, aynı gün vizyona girerek beyaz perdeyi hareketlendirirken filmlerde rol alan oyuncular da hem seyirciler hem de eleştirmenler tarfından beğenilen performanslarıyla adeta yıldızlaştılar.

Cillian Murphy de Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı Oppenheimer'ın başrol oyuncusu, ancak gişedeki rakibi Barbie'yi izlemeyi ihmal etmemiş. Daha önce Peaky Blinders ile de dikkat çeken oyuncu, hayranları tarafından tanınmadan nasıl sinemaya gittiğini anlattı.

Oyuncuya Greta Gerwig'in "Barbie" filmini Dublin'de herhangi bir kargaşa yaratmadan, kimseler tarafından tanınmadan nasıl izlediği soruldu. Murphy ise şu şekilde yanıt verdi: "Sinemaya gitme zamanım artık çok iyi. Reklamlar ve fragmanlar nedeniyle her zaman yarım saat geç geliyorum."

Oppenheimer ve Barbie, 21 Temmuz'da gösterime girdi ve gişe rekabeti, adeta "Barbenheimer" olarak adlandırılan yeni bir popüler kültür fenomenini doğurdu.

Hatta Murphy'e filmlerin vizyona girdiği dönemde her iki filmin aynı anda sinemada olması hakkında ne düşündüğü sorulduğunda, "Film yapımcılarının aynı gün vizyona girecek iki muhteşem filminin olması sektör ve izleyiciler için harika bir şey diye düşünüyorum. Bütün bir günü sinemada geçirebilirsiniz, bundan daha iyi ne olabilir?" diye yanıt verdi.

Bir başka röportajında da böyle bir zamanlamanın her zaman olmayacağına dikkat çekerek şunları söyledi: "İnsanların defalarca izlediği bir filmin ve sinema için harika bir anın parçası olmak, o iki filme duyulan o çılgınlık gerçekten çok güzeldi. Onu bir daha görebilecek miyiz bilmiyorum ama öyle olmasını ummak istiyorum."