Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hakan Çapan cinayetiyle ilgili hazırlanan iddianame kabul edildi.

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede tutuklu sanık M.E. ile babası B.E. hakkında "kasten öldürme" ve "kişinin hatırasına hakaret" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlandı.

OĞUL CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Sanık M.E'nin iddianamede yer alan savunmasında, işlediği cinayeti itiraf ettiği belirtildi.

Sanık M.E'nin savunmasında, maktul Hakan Çapan ile arasında alacak verecek konusu yüzünden tartışma çıktığını, maktulü önce darbettiğini, daha sonra parçalara ayırarak babasıyla birlikte delilleri yok etmeye çalıştığını söylediği bilgisi yer alıyor.

İddianamede, cinayeti işledikten sonra babasının kendisine yardım ettiğini belirten M.E'nin Çapan'ın cesedini babasıyla birlikte ormanlık alana gömdüklerini anlattığı bilgisi bulunuyor.

BABA SUÇLAMALARI REDDETTİ

Baba B.E. ise suçlamayı kabul etmeyerek, maktule sadece tekme attığını ileri sürdü.

Maktulün kim tarafından öldürülüp parçalandığını bilmediğini savunan B.E, Hakan'ı darbetme dışında başka bir suç işlemediğini iddia etti.

Sanık baba oğulun yargılanmasına 23 Şubat'ta başlanacak.

NE OLMUŞTU?

Kırklareli'nin Karahıdır Mahallesi'nde geçen sene haziran ayında çalılık alanda çuval içinde 23 yaşındaki Hakan Çapan'a ait olduğu belirlenen parçalanmış ceset bulunmuş, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında çiftlik sahibi cinayet şüphelisi M.E. ile babası B.E. gözaltına alınmıştı. Şüpheliler işlemlerinin ardından tutuklanmıştı.