İtalya Serie A takımlarından Lazio'nun kaptanı Ciro Immobile, kariyerinin en zor günlerini yaşıyor. Lazio kaptanı, dört yaşındaki oğlunu okula götürürken saldırıya uğradığını duyurdu.

Olay okulun yakınlarında meydana geldi. İtalyan kulübünün bir grup taraftarı, okulun önüne gelerek futbolcuya ağır hakaretler yağdırdı ve fiziksel saldırıda bulundu. İtalyan golcü, okul girişinin önünde sözlü ve fiziksel saldırıya uğradığında eşi ve 4 yaşındaki oğluyla birlikteydi.

Forvet oyuncusu bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Immobile, teknik direktör Maurizio Sarri'nin kulüpten ayrılmasından bu yana gündemde. Lazio'nun 34 yaşındaki forveti, teknik direktörün istifasından sorumlu tutuluyor.

İki gün önce, Instagram'da yaptığı paylaşımla Sarri'ye veda eden forvet oyuncusunun iletişim ekibi saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Ciro Immobile, eşi Jessica ve 4 yaşındaki oğlu Mattia, oğlunun okulunun önünde bir grup insan tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı. Tüm bunlar, ne yazık ki, Ciro Immobile'ye karşı nefret dolu sözler yayan ve aynı zamanda gerçekle hiçbir ilişkisi olmayan iddiaları haberleştiren bazı medya ve gazeteciler tarafından sosyal kanalları aracılığıyla desteklenen nefret kışkırtmasının ardından gerçekleşti.

LAZIO BAŞKANI'NDAN İLGİNÇ TEPKİ

Immobile'e yapılan saldırı, saatler sonra Lazio başkanı Claudio Lotito'ya soruldu. Lotito'nun yanıtı gündeme otururken, "Bu her gün başıma geliyor, 20 yıldır göz önündeyim. Bana ve aileme her gün ölüm tehditleri geliyor. Ben 8 bin çalışanı olan bir şirketin başkanıyım ve böyle bir yaygara koparmıyorum. Daha fazla konuşmayacağım." dedi.


Lazio Başkanı Claudio Lotito

Günler önce Lotito, Sarri'nin ayrılışı sorulduğunda doğrudan soyunma odasını hedef almıştı:

Bazılarının davranışları yüzünden kendini biraz ihanete uğramış hissetti. Grupta garip bir şeyler var. Bayern'i yenen ve Udinese'ye karşı kaybeden bir takım.... Kendinize bir soru sorun ve bir cevap verin.