Körfez ilçesine bağlı kırsal Dereköy Mahallesi’nde 8 Nisan günü koyunlarını otlatmaya giden Mustafa Koç, başıboş bir köpeğin koyunlarına saldırdığını gördü.

Koç, elindeki sopayla köpeği uzaklaştırmaya çalışırken bu kez kendisi saldırgan köpeğin hedefi oldu. Yere düşen Koç, başının sol arka kısmı, boynu ve sol kolundan yaralandı.

ÇOBAN KÖPEĞİ İMDADINA YETİŞTİ

Mustafa Koç’un yanındaki çoban köpeği, saldırgan köpeği uzaklaştırdı. Çoban köpeğinin sesini duyarak bölgeye gelenler, yaralı haldeki Koç’u yakındaki bir hastaneye götürdü. Pansuman yapılan Mustafa Koç, tedavisine evinde devam edilmek üzere taburcu edildi.

Köpeğin kendisine saldırdığı anları anlatan Koç, “Önce koyunlara saldırdı. Benim elimde sopa vardı. Sopayla uzaklaştırmaya çalıştım. Sopayı görünce bana saldırdı” diye konuştu. 

"BU SALDIRI İLK DEĞİL, GETİRİP BURAYA SALIYORLAR"

Dereköy Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaşar Eser ise, “Bu başıboş köpekleri buraya rastgele bırakıyorlar. Tavuklara, koyunlara, her şeye saldırıyorlar. Aynı gün Mustafa amcaya saldırmadan birkaç saat önce başka bir yerde çocuklara saldırmış. Onların babası beni arayıp durumu söyledi. Daha sonra da Mustafa amcaya saldırmış. ‘Getirip, doğaya bıraktık. Doğal ortamında yaşayacak’ şeklinde hikayeler konuşuyorlar. Öyle bir şey olmaz. Belediye yapacak barınağı, orada bakacak” dedi.