Başakşehir'de eşi ile tartışan yabancı uyruklu kişi binada yaşadığı dairede çocuğunu rehin aldıktan sonra pencereden sarkıtmaya başladı.

POLİS VE İTFAİYE SEVK EDİLDİ

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis, çocuğunu pencereden sarkıtan babayı ikna etmek için çalışma başlatırken, itfaiye de çocuğun düşme olasılığına karşı tedbir aldı.

Polisin uzun ikna çabaları sonrası baba teslim oldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklandı.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, ivedilikle olay yerine geçildiğinde N.F. isimli şahsın farklı zamanlarda çocuklarını kolundan tutarak apartmanın penceresinden sarkıttığı görülmesi üzerine gerekli güvenlik tedbirleri alınmış, şahısla yapılan uzun müzakereler neticesinde şüpheli şahıs yakalanmış, çocuk şahıslar herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeden muhafaza altına alınmıştır.

*Yapılan çalışmalarda; şüpheli şahsın nikâhlı eşi ve çocukları ile sabah saatlerinde gezi maksatlı Fatih ilçesine gittikleri, geri dönüş yolunda eşi ile aralarında tartışma yaşandığı, tartışmanın büyümesiyle şahsın evde sinir krizi geçirdiği anlaşılmıştır.

*Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıs yürütülen tahkikat işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.