Çorlu'nun Cemaliye Mahallesi Egem Sokak'ta bulunan 5 katlı Kiraz Apartmanı'nın en üst katında saat 09.00 sıralarında patlama meydana geldi. 

Patlama nedeniyle dairede hasar oluşurken, içeride bulunan 25 yaşındaki Özgür Ateş ağır yaralandı. Patlamanın etkisiyle apartmandaki diğer dairelerin de camları kırıldı.

Olay yerine ihbar üzerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlamada yaralanan Özgür Ateş ambulansla Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

"BİNA YERİNDEN OYNADI"

Apartmanda oturan İsmail Dişçi, “Patlamayla birlikte bina deprem gibi oynadı yerinden” dedi. Ekipler, patlamanın nedenini tespit etmek için çalışma başlattı.  

UZMANLAR DAİREDE İNCELEME YAPTI

Patlama nedeniyle dairede hasar oluşurken içerideki 25 yaşındaki Özgür Ateş ağır yaralandı. Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ateş, buradan İstanbul'a sevk edildi.

Patlamanın ardından sokakta doğal gaz akışı kesildi. Savcılığının incelemesinden sonra Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından oluşturulan ve aralarında emniyetin bomba uzmanı ile makine ve elektrik mühendisleri, doğal gaz firması heyeti ve belediyeden uzman ekip, dairede inceleme yaptı. 

Yaklaşık 1 saat süren incelemenin ardından binada yaşayanların evlerine girişine izin verildi. Yetkililer, patlama nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.