Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı 'Topluklu Efe' lakaplı Özlem Çerçioğlu şehirde 30 bin metrekare alanda modern bir evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi kurdu. Merkezde sokakta yaşayan can dostların her türlü ihtiyacı karşılanıyor ve ameliyathanede de kısırlaştırma operasyonları yapılıyor. Aydın'da sokakta yaşayan sokak köpeği kalmadı.  

Özlem Çerçioğlu SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, "Tüm sokak hayvanlarına yaşam hakkı tanınmalı. Aydın'ın havasını, suyunu, toprağını paylaştığımız can dostlarımıza en iyi hizmeti verme gayretindeyiz" dedi ve şunları söyledi:

MEZARLIK DA VAR

"Can dostlarımız için açtığımız 30 bin metrekarelik evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezimizde 10'e yakın bakım ünitesi, hasta ve engelli hayvan tedavi üniteleri, yoğun bakım ve karantina bölümü, gözlem alanı ve ameliyathane var. Ameliyathanemizde kısırlaştırma operasyonları yapılıyor."

"Merkezde köpek gezinti alanı, yavru ve anne bölümleri de yer alıyor. Yaşamını yitiren can dostlar için bir mezarlık alanı da oluşturduk. Can dostlarımıza işini severek yapan veteriner hekimler ve uzman personellerimizle hizmet veriyoruz. Merkezde ısıtıcıdan klimaya kadar her türlü ihtiyaca yer verdik."