Al-Nassr'ın Suudi Arabistan Süper Kupa yenilgisi sırasında rakibine dirsek attığı ve üzerine yürüdüğü gerekçesiyle oyundan atılan Cristiano Ronaldo, daha sonra açıklanamaz bir şekilde yumruğunu hakeme doğru kaldırınca öfkeden deliye döndü. 

Al-Nassr'ın 2-0 geride olduğu yarı finalin son anlarında, Real Madrid efsanesinin taç çizgisi yakınlarında Al-Hilal futbolcusu Ali Al-Bulaihi ile girdiği mücadelenin ardından kırmızı görmesiyle ortalık karıştı. 

Al-Bulaihi, Portekizli süperstarın hızlı bir taç atışı için topu kapmasını engellemeye çalışmış ve ikili top hala oyun dışındayken karşı karşıya gelmişti.

Daha sonra ortaya çıkan görüntülerde Ronaldo'nun Al-Hilal defans oyuncusuna dirsek attığı, onu yere düşürdüğü ve oyuncular arasında itiş kakışa yol açan bir arbedeye neden olduğu görüldü. 

Bir başka görüntüde Ronaldo'nun zaten yerde olan Al-Bulaihi'ye vurduğu görülüyordu ancak reklam panoları görüntüyü engellediği için Ronaldo'nun oyuncuyla temas kurup kurmadığı net değildi.

FUTBOLCULAR ARAYA GİRDİ

Olay iki Suudi rakip takım arasında bir arbedeye yol açarken, eski Chelsea defans oyuncusu Kalidou Koulibaly itilmeden önce takım arkadaşının yardımına koştu, Al-Nassr ve eski Manchester City defans oyuncusu Aymeric Laporte olayları sakinleştirmeye çalıştı.

RONALDO'DAN HAKEME YUMRUK...

Ronaldo iki takım oyuncularının birbirlerini itip kakmalarını izledi. Ancak hakem Mohammed Al-Hoaish kısa süre sonra kırmızı kart göstererek 39 yaşındaki oyuncunun çileden çıkmasına neden oldu. 

Öyle ki Ronaldo eliyle hakeme doğru bir yumruk atmak istermiş gibi (ya da elindeki topa da vurmak istermiş gibi) bir hareket yaptı ve ardından geri çekildi. 

Ronaldo, kırmızı kart gördükten sonra bir maç görevlisinin omzunu alaycı bir şekilde sıvazladı.