Cristiano Ronaldo, imar izni çıkmasına rağmen Manchester'da 27 milyon sterlinlik lüks bir otel inşa etme planlarını durdurdu.

Portekizli futbolcu, Aralık 2020'de şehrin merkezinde 151 odalı özel bir CR7 oteli inşa etmek için planlama izni aldı. Ancak bina harabeye döndü. Otelin bu yıl açılması, 900'den fazla kişiye istihdam sağlaması ve yerel ekonomiye 56 milyon sterlin katkıda bulunması bekleniyordu. 

Ancak tarihi mülk, son yirmi yıldır olduğu gibi hala terk edilmiş durumda. Üç yıllık imar izni 16 Aralık'ta sona erdi. Ancak mülk üzerinde herhangi bir çalışma yapılmadı.

Ronaldo'nun CR7 otelleri ortağı olan otel grubu Pestana'nın sözcüsü The Sun'a yaptığı açıklamada "Hala izin meseleleri üzerinde çalıştığımız için projenin sonraki adımları beklemede." ifadelerini kullandı.

Yatırımcıların gerekli finansmanı sağlayamamasıyla ilgili sorunların devam ettiği öğrenildi. Proje, Pestana ile Southern Green Properties adlı geliştirici Eastern Green firması arasında ortak bir girişimdi.

Mülk yıllardır bakımsız durumdaydı, ancak Ronaldo'nun ekibi 11 katlı fütüristik bir otel için yeşil ışık yaktığında talihi değişmiş gibi görünüyordu.

RONALDO'NUN OTELLER ZİNCİRİ 

Ronaldo'nun CR7 markasının halihazırda New York'taki Time Square'de, memleketi Madeira'da, Portekiz'in Lizbon kentinde ve İspanya'nın Madrid kentinde otelleri bulunuyor.

Manchester'daki tesis en başından beri tartışmalara neden oldu. Devasa bir reklamla kaplanmasının ardından belediye reklam panolarını yasaklamak için harekete geçti.

Reklam ajansı Blow Up Media UK'nin, Haziran 2022'de, belediye konseyinin "planlama izninin verilmesinden bu yana ilerleme kaydedilmediği" yönündeki endişelerini dile getirmesinin ardından, artık devasa reklamlar asması engellendi.

Planlar 151 odalı dört yıldızlı bir otel, misafirler ve ziyaretçiler için çatı terası, spor salonu ve gözde Northern Quarter'da iki bar içeriyordu.