Muğla'nın Bodrum ilçesinde emlak ve oto kiralama işiyle uğraşan 50 yaşındaki Ümit Erol'un 28 Haziran 2022 tarihinde Ortakent Mahallesi’ndeki yol kenarındaki ormanlık alanda toprağa gömülen çuvalın içerisinde cesedi bulunmuştu.

Cinayetle ilgili yürütülen soruşturmada 4'ü tutuklu, 8’i tutuksuz olarak yargılanan sanıklar için iddianame hazırlandı.

Olayın ardından yapılan araştırmada yakalanan ve tutuklanan  Hasan Tahsin Akbal (32), Erol'un eski ortağı Fatma Nihal Akbal (50), Burak Aydoğan (30) ve Gökhan İlkay (27) hakkında ağırlaştırılmış müebbet, delilleri gizleyip yok ettikleri ileri sürülen ve tutuksuz yargılanan Aybars Talu S. (24), Erkan D. (34), Sinan E. (45) ve Tevfik Bülent S.'nin (54) ise 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

ÖLDÜRMEDEN ÖNCE İÇECEĞİNE İLAÇ ATIP UYUTMUŞLAR

Hazırlanan iddianamede, Hasan Tahsin Akbal'ın öldürülen Ümit Erol ile münasebetinin annesi Fatma Nihal Akbal ile olan oto- kiralama işindeki ortaklığından ileri geldiği, ortaklığın bozulmasından sonra da devam ettiği belirtildi.

Burak Aydoğan'ın savcılıktaki beyanında Hasan Tahsin Akbal'ın annesinin parasını vermemesi nedeniyle Ümit Erol'a kin güttüğünü söylediği de iddianamede yer verildi.

Hasan Tahsin Akbal'ın, olay günü 20 Haziran'da Ümit Erol'u annesinin ortağı olduğu oto-kiralama şirketine çağırdığı, güttüğü kin nedeniyle de içeceğine arkadaşı anestezi teknikeri olan Burak Aydoğan'dan temin ettiği ilaçları katarak, etkisiz hale getirdiği belirtildi.

ÇUVALA KOYUP ÜZERİNE MOLOZ DÖKMÜŞLER

Hasan Tahsin Akbal, ardından Aydoğan'ı yol üzerinde bir yere bıraktıktan sonra baygın haldeki Erol'u Kızılağaç tarafındaki ormana götürüp, otomobilin içinde göğsüne ateş ederek öldürdüğü ve daha sonra 3 arkadaşın araç kiralayıp, cesedi Ortakent yol kavşağı kenarına götürüp, çuval içinde attıkları, üzerine moloz dökerek gömdükleri ifade edildi.