'Sihirli Annem' dizisinde canlandırdığı 'Tuğçe' karakteriyle şöhreti yakalayan Damla Ersubaşı, 2016'da işletmeci Mustafa Can Keser ile evlenmişti. Zehra ve Zeynep adında iki kızı olan çift, 2020'de olaylı bir şekilde boşanmıştı.

Yollarını ayıran ikiliden Keser, Ersubaşı'na velayet davası açtı. Damla Ersubaşı'nın yasaklı madde bağımlısı olduğunu söyleyen Mustafa Can Keser, Aile Mahkemesi'ne başvurarak velayetin değiştirilmesi davası açtı.

Mahkeme, açılan davayı kabul ederek kızların velayetini babaya verdi.

"BİR DÖNEM UYUŞTURUCUYA DÜŞTÜM"

Velayet haberlerinden sonra Damla Ersubaşı'nın uyuşturucu ve kumar itirafı videosu sosyal medyada gündem oldu.

Ersubaşı, ağlayarak şöyle konuşuyor:

"Bir dönem uyuşturucuya batağına düştüm. Parayı kumarda, uyuşturucuda harcadım. Bu para da eski kocam, çocuklarımın babası Mustafa Can Keser'in ailesinin parasıydı.  Çeşitli vaatlerle aldım bu parayı şu anda ödüyorum. Sonra Mustafa beni tehdit etti. 'Bunu aileme söylerim' dedi. 'Çocukları bana vereceksin' dedi. 'Tamam senin pisliğinden kurtulayım' dedim. Çocukları da verdim pisliği, şiddeti bitmedi. 'Seni magazine rezil edeceğim' dedi. Şimdi çocukları benden ayırdı."

"ÇOCUKLARIYLA TEHDİT EDEREK VİDEO ÇEKTİRDİ"

Ersubaşı'nın avukatı ise videonun 1,5 sene önce tehdit edilerek çekildiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Son günlerde sosyal medya ve ulusal basında dolaşan, müvekkilim Damla Ersubaşı'yla ait videoyla ilgili olarak ortaya atılan yasaklı madde ve kumar iddialarıyla ilgili asılsız ve mesnetsiz haberlere dikkat çekmek isteriz. Bu iddiaları yakından takip ediyoruz."

"Müvekkilim, evlilik birliği devamında ve sonrasında eski kocası tarafından tehdit ve psikolojik şiddete maruz kalmıştır. Müvekkil, eski eşi tarafından gördüğü bu psikolojik şiddetler neticesinde kişisel bir patlama noktasına gelmiştir. Medyaya düşen söz konusu video ise eski eşin müvekkilime uyguladığı boşanma sonrası psikolojik şiddetin ve tehditlerin bir tezahurudur. Mustafa Can Keser müvekkili çocukları ile tehdit ederek ilgili videoyu kayıt altına aldırmış ve kendisine gönderilmesini sağlamıştır. Müvekkil çocuklarıyla olan ilişkisinin ve çocuklarının psikolojisinin zarar görmemesi adına bu baskıya boyun eğmiştir. Sadece Mustafa Can Keser'de bulunan bu video bir buçuk sene öncesine ait olup ne hikmetse eski eş tarafından şimdi medyaya servis edilmiştir."

"İlgili videoda müvekkilim ağlamakta ve psikolojisinin eski eşi tarafından altüst edildiği görülmektedir. Mustafa Can Keser, müvekkilimi kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırılmak amacıyla söz konusu videonun bazı kısımlarını keserek medyaya servis etmiştir. Eski eş bir baba olduğunu da unutarak söz konusu davranışın çocuklarının psikolojisini ve geleceğini olumsuz etkileyeceğini bilmesine rağmen bu hareketi yapmış, çocuklarının annesini kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmak istemiştir."

"VİDEONUN ORJİNAL HALİNİ PAYLAŞACAK"

"Müvekkilim, videonun orijinal ve tam halinde, eski eşi tarafından yapılan tehditlerle ilgili açıklama yapmaktadır. Mağdur olan müvekkilim Damla Ersubaşı, sanki kendisi suçluymuş gibi gösterilmektedir. Kamuoyunu yanıltıcı olabilecek bu videoya ihbar edilmemesini ve objektif bir bakış açısıyla yaklaşılmasını rica ediyoruz."

"Müvekkilimizin itibarı ve hukuki haklarına yönelik herhangi bir saldırıya karşı gerekli hukuki adımları atmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Bu tür yayınlar, sadece müvekkilimizin değil ayni zamanda toplumun genel hukuki normlarına da zarar verebilecek potansiyel tehlikeler içermektedir. Müvekkilim, en kısa zamanda kendisinin yasaklı madde kullanmadığını gösteren sağlık sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaktır."