Tecavüz suçlamasıyla hapis cezası alan, ancak kefaletle serbest kalan Brezilyalı futbolcu Dani Alves, özgürlüğünün ilk saatlerini 4,5 milyon sterlinlik malikanesinde tüm gece süren bir partiyle kutladı.

Barcelona'nın eski yıldızı, 1 milyon Euro (850 bin pound) kefaletini ödediği için tecavüz mahkumiyetinin sadece dört haftasını yattıktan sonra serbest bırakıldı.

Brezilyalı oyuncu Aralık 2022'de bir gece kulübünde bir kadına tecavüz etmekten suçlu bulunmuş ve dört buçuk yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ancak cezasını temyize götürme mücadelesini kazandıktan sonra 40 yaşındaki Alves, avukatı Ines Guardiola ile birlikte Brians 2 Cezaevinden çıkarken görüntülendi.

SABAHA KADAR PARTİLEDİ

İspanyol basınındaki haberlere göre, tahliyesinin ardından akşam yemeği için canı hamburger çeken eski Barca yıldızı, arkadaşları ve ailesiyle birlikte sabah 5'e kadar tüm gece eğlendi.

Alves'in babasının son doğum gününü, eski eşi Joana Sanz ile birlikte halen sahibi olduğu Esplugues de Llobregat'taki villasında görkemli bir partiyle kutladığı öğrenildi.

İspanyol TV programı This is Life'ın haberine göre, futbolcunun arkadaşları ve ailesi Domingos Alves Da Silva'nın doğum gününü Barselona'da bir akşam yemeğinde kutladıktan sonra Alves'in evine geçtiler.

SURATI ASIK GÖRÜNTÜLENDİ

La Razon'un haberine göre Alves, gazetecilerin sorularını yanıtlamayı ya da futbolcunun arkadaşı olup olmadıklarını teyit etmeyi reddeden iki adam tarafından ziyaret edildi. Eski Barcelona yıldızı, malikanesinin ön kapısından içeri girerken asık suratlı bir şekilde görüntülendi.

1 milyon Euro'luk kefaletin yanı sıra Alves'in her cuma mahkemeye çıkması, İspanya'dan kaçamaması için İspanyol ve Brezilya pasaportlarını da teslim etmesi gerekiyor.

"ZENGİNLER İÇİN ADALET"

Alves'in tecavüz kurbanının avukatı Ester Garcia, geçtiğimiz çarşamba günü Alves'in kefaletle serbest bırakılması kararını eleştirdi.

RAC1 radyosunda öfkesini dile getirdi:

"Çok şaşkınım ve tamamen öfkeliyim... Çünkü bu sanki zenginler için adalet gibi. Bir milyon Euro'yu bir çırpıda verebileceğini bildikleri bir kişiyi serbest bırakmaları skandaldır."