J. K. Rowling'in kaleme aldığı Harry Potter serisinin, sinemaya uyarlanmasıyla hayatı tamamen değişen isimlerden biri de Daniel Radcliffe. Radcliffe, 8 film boyunca serinin baş kahramanını canlandırırken hatırı sayılır bir servete sahip oldu.

34 yaşındaki oyuncunun serveti bu yıl ikiye katlanarak en zengin isimler arasındaki yerini korumasını sağladı.

Radcliffe ve ebeveynleri tarafından yönetilen ve yaklaşık 3,4 milyon pound değerindeki bir emlak portföyü de dahil olmak üzere çeşitli kazançlı yatırımlardan gelir elde eden firması ise Gilmore Jacobs. Geçen yıl, şirket fiilen günde 20 bin pound kazandı ve 2 milyon pound kâr elde etti.

Ancak bu, zengin aktörün geniş ve kârlı varlıklarının tamamını yansıtmıyor. 2001 yılında ün kazanan Radcliffe, son derece başarılı seride başrolü üstlendiğinden bu yana devasa bir servet elde etti. Hâlâ hatırı sayılır bir kazancı olsa da oyuncu, bu yıl yaşanan krizlere engel olamadı ve o da pek çok kişi gibi kazancında ufak bir düşüş yaşadı. Radcliffe'nin serveti 91,5 milyon pound'dan 89,1 milyon pound'a düştü.

Hem Batı Londra'da hem de New York'ta evleri bulunan Radcliffe, son iki Potter filmi için 40 milyon pound kazandı.

Radcllife son zamanlarda ise Marvel Sinematik Evreni'nde X-Men filminde Hugh Jackman'ın canlandırdığı Wolverine rolünü üstleneceğine dair söylentilerle boğuşuyor.