Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) C Grubu'nun üçüncü ve son maçında, yarın Danimarka ile Sırbistan karşı karşıya gelecek.

Münih Futbol Arena'da oynanacak bu önemli karşılaşma, TSİ 22.00'de başlayacak. Maçın hakemi Fransa Futbol Federasyonu'ndan François Letexier olacak. Letexier'in yardımcılıklarını Cyril Mugnier ve Mehdi Rahmouni yapacak.

Dördüncü hakem olarak ise Litvanyalı Donatas Rumsas görev alacak.

DANİMARKA GALİBİYETLE GARANTİLEYECEK

C Grubu'ndaki ikinci maçların ardından İngiltere, 4 puanla lider durumda. Danimarka ve Slovenya'nın ikişer puanı bulunurken, Sırbistan'ın 1 puanı var.

Danimarka, yarınki maçı kazandığı takdirde son 16 turuna yükselmeyi garantileyecek. Sırbistan ise galip gelmesi durumunda İngiltere-Slovenya maçının sonucunu bekleyecek.

Eğer İngiltere, Slovenya'yı yenerse, Danimarka'ya beraberlik yetiyor. Bu senaryoda, Slovenya ve Sırbistan'ın dört en iyi üçüncü arasına girmesi oldukça zorlaşacak.

REKABETTE DANİMARKA ÜSTÜN

İki takım arasında A milli düzeyde yapılan tüm maçları Danimarka kazandı. Yugoslavya'nın dağılmasından ve Sırbistan'ın bağımsızlığını kazanmasından sonra iki takım 3 kez karşı karşıya geldi ve bu maçların hepsini Danimarka kazandı. Bu maçlarda Danimarka, Sırbistan'a 8 gol atarken, Sırbistan sadece 1 golle karşılık verebildi.

Yugoslavya dönemi de dahil olmak üzere yapılan toplam 10 maçta ise her iki takımın beşer galibiyeti bulunuyor.

MUHTEMEL 11'LER

Danimarka: Schmeichel, Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle, Hjulmand, Eriksen, Hojbjerg, Bah, Hojlund, Wind.

Sırbistan: Rajkovic, Veljkovic, Milenkovic, Pavlovic, Zivkovic, Ilic, Lukic, Mladenovic, Tadic, Mitrovic, Jovic.