Serbest yatırım fonu SkyBridge'in kurucusu Anthony Scaramucci dün Davos'ta yaptığı konuşmada, Bitcoin'in önümüzdeki yıl 170 bin doları aşabileceğini söyledi.

Bir zamanlar Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü de yapan ünlü fon yöneticisi, yeni listelenen borsa yatırım fonlarına (ETF) olan talep ve nisan ayında Bitcoin madenciliğinde gerçekleşecek halving (yarılanma) olayının fiyatları artıracağını savundu.

'170 BİN DOLAR OLACAK'

SkyBridge'in kurucusu ve yönetici ortağı, İsviçre'nin dağ kasabası Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen Reuters Küresel Piyasalar Forumu'nda konuştu.

Scaramucci, "Bitcoin, halving sırasında 45 bin dolar seviyesindeyse, ki şu anda kabaca bu seviyede, 2025'in ortalarından sonlarına kadar 170 bin dolar olacaktır" dedi.

Bitcoin halving’i, madencilere verilen ödül miktarının yarı yarıya azaltılmasını ifade eden bir kripto varlık terimi. Kelime olarak “yarılanma” anlamına gelen halving, madencilikle üretilen kripto varlıkların fiyatlarını etkiliyor.

Scaramucci, Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada ise, "Nisandaki halving gününde fiyat hangi seviyedeyse, bunu dört ile çarpın ve önümüzdeki 18 ay içinde Bitcoin bu fiyata ulaşacaktır" dedi.

ETF'LERİN ETKİSİ NE ZAMAN HİSSEDİLECEK?

Spot bitcoin ETF'lerinin ABD borsalarında işlem yapma almasıyla Bitcoin'in fiyatı geçen hafta 49 bin doların üzerine çıkmış, ancak o zamandan bu yana 42 bin dolar civarına gerilemişti.

Yeni listelenen fonların fiyatlar üzerindeki etkisini görmenin muhtemelen 8 ila 10 işlem günü daha alacağını belirten Scaramucci, Skybridge'in kripto tokenleri ve dijital varlık odaklı girişim sermayesi yatırımlarını birleştiren yeni bir fon başlatmayı planladığını da söyledi.