İspanya Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nın ilk aşamasını tarihinde ilk kez gol yemeden tamamlayarak son 16'ya kalmayı başardı. Takımın performansı taraftarları heyecanlandırıyor ve turnuvanın finaline giden zorlu yolda kamp alanında olumlu bir atmosfer hakim.

Ancak, İspanya kampında iyi bir atmosfer olsa da, oyuncular teknik direktör Luis de la Fuente'nin uyguladığı disipline alışkın.

Geçtiğimiz günlerde, Luciano Spalletti'nin İtalya Milli Takımı'na uyguladığı katı disiplin çok konuşulmuştu. Şimdi ise, İspanyol oyunculara verilen ağır para cezaları gündeme geldi.

ANALOG İTALYA

İtalya teknik direktörü Luciano Spalletti, Almanya'ya 'son şampiyon' ünvanı korumak için geldiklerini belirterek, odaklarını kaybetmemeleri için oyuncularına bir dizi kural koydu.

Öncelikle, PlayStation kullanımını yasakladı.

Eski geleneklerin ve atmosferin olduğu eski antrenman kamplarını istiyorum. Eğer modernlik sabahın erken saatlerine kadar PlayStation oynamak ve ertesi gün maç yapmaksa, o zaman işe yaramıyor.

İtalya kampında oyunculara masa tenisi, bilardo masaları, langırt makinesi ve yarış arabası simülatörlü bazı konsolların bulunduğu bir oyun odası sağlandı.

İtalyan teknik adam, kamp sırasında cep telefonu kullanımını da kısıtladı. Cep telefonları oyuncuların ortak kullanım alanlarında kullanılamıyor ve otobüste ya da maçlardan önce kulaklık takılamıyor.

İSPANYA'DA PARA CEZALARI

İspanya'da ise, teknik direktörün tolere etmeyeceği ve oyuncular için ağır cezalara yol açacak kurallar var.

Bu durum, kaptan Alvaro Morata'nın yaptığı röportajda ortaya çıktı. İspanyol forvet, futbolcuların dakik olmadıkları için ödemek zorunda oldukları ceza miktarlarını açıkladı.

"Cezalar oldukça ağır" diye söze başlayan Morata, cezaların detaylarını paylaştı. Antrenman toplantılarına geç kaldıkları her dakika için 100 Euro, maç günü ise bunun iki katını (dakika başına 200 Euro) ödemek zorunda olduklarını belirtti.

Ayrıca, 100 (ya da 200) Euro, temel ceza olan 1.000 Euro'ya ek olarak uygulanıyor. Yani, bir oyuncu 5 dakika geç kalırsa, 1.500 Euro ya da maç günü ise 2.000 Euro ödeyecek.

Morata, "Bazılarının dikkati dağılıyor ve koridorun ortasında hızla koştuklarını duyabiliyorsunuz" dedi.