Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) dünkü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yerel seçimlere dair yol haritasını belirledi.

Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan bugün düzenlediği basın toplantısıyla hem DEM Parti'nin seçim stratejisini hem de batı illerinde merak konusu olan aday haritasını paylaştı. 

DEM Parti'nin batıda seçime girmesi netleşen bölgeleri paylaşan Doğan 11 ilin 27 ilçesinde parti olarak seçime gireceklarini açıkladı. 

Ayşegül Doğan, “Bizden zorla alınanı geri alacağız, bu konuda son derece kararlıyız. Yani kayyum rejimini sandıklara gömeceğiz ve bunun için gerekli hazırlıklar yapılıyor. Kayyum atanan bütün belediyelerimizi yeniden halk iradesiyle buluşturacağız” dedi.

Doğan, Adana’da Seyhan, Ceyhan ve Yüreğir; Antalya’da Kepez; Mersin’de Akdeniz, Toroslar ve Tarsus; İstanbul’da Esenyurt, Sancaktepe, Adalar ve Sultanbeyli; Aydın’da Didim, Efeler, Germencik ve Söke; Konya’da Cihanbeyli ve Kulu; Kocaeli’nde Dilovası; İzmir’de Torbalı, Bayraklı ve Menemen; Manisa’da Gölmarmara, Turgutlu ve Yunusemre; Çanakkale’de
Gökçeada; Tekirdağ’da Çorlu ve Çerkezköy’de kendi adaylarını çıkaracaklarını söyledi.