DEM Parti, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, rahatsızlığı nedeniyle Diyarbakır'da hastanede yatan annesi Sadiye Demirtaş'ı ziyaret ettiğini duyurdu.

DEM Parti'nin X hesabından yapılan açıklama şöyle:

"Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş rahatsızlığı nedeniyle Diyarbakır’da hastanede müşahade altındadır. Yoldaşımız Selahattin Demirtaş, talebi üzerine annesini görmek üzere Diyarbakır’a götürülmüş ve annesini ziyaret etmiştir. Dualarımız Sadiye Annemizle. Tek temennimiz en kısa zamanda sağlığına kavuşmasıdır."

3,5 SAAT HASTANEDE KALDI

Eşi Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş gelmeden yaklaşık yarım saat önce hastaneye geldi. Çok sayıda özel harekat polisleri ve jandarma ekipleri, zırhlı araçlarla hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Hastanenin normal girişi ve acil çıkışında zırhlı askeri araçlar hazırda bekletildi.Demirtaş, yaklaşık 3,5 saat hastanede kaldı.

Saat 23.30 sıralarında Selahattin Demirtaş, yine yoğun güvenlik önlemleri altında hastanenin giriş kısmından çıkartılarak, hazırda bekleyen ve ‘kirpi’ diye tabir edilen zırhlı araca bindirildi. Demirtaş, polis ve jandarma ekiplerinin eşliğinde geniş güvenlik önlemleri altında Diyarbakır Havalimanı’na götürüldü.