En kötü sezon planlaması yapan takım ödülü var mı? Verin Trabzonspor'a. Domino taşı misali, en ön yıkılınca arkası o kadar hızlı devrildi ki seyretmek daha keyifli oldu sanırım herkes için.

Başkan izledi. Yönetim izledi. Hoca izledi. Taraftar izledi. 

Trezeguet ve Pepe'yi saymıyorum. Onuachu'nun Afrika Kupası'na gitme ihtimalini bir tane aklı başında adam düşünemedi mi kulüpte?

Bakasetas'ın bavulunun kapıda olduğu, Ömür'ün yavaş yavaş bir girdabın içine çekildiğini, Denswil'i savunma lideri sanmanın saçmalık olduğu gerçeğiyle kimse yüzlemeşemedi mi? 

Yıkıldı işte tüm organizasyon. Trabzonspor elde avuçta kalan 3-5 ismiyle aynı sezon Rizespor'dan puan alamaz hale getirildi. 

Kaliteyi zaten kimsenin aradığı yok şu saatten sonra ama bu kadar kötü planlamanın sorumluluğunu kimse almıyor sorun orada. Koşulların zor olduğunu herkes kabul etti zaten ama koşulları zorlaştıranlar nerede? Asıl hesap vermesi gerekenler Trabzonspor formasını bu kadar aciz bir kadroyla sahaya çıkaranlar değil mi? 

Fakir edebiyatı yapmasın kimse. Hedef zaten en başından beri ligde üçüncülük ve olursa Türkiye Kupası. Konu artık başarının bir tık uzağında. Yönetimsel zaafiyetlerin karşılığı yok bu takımda. Muhatap yok. Lig ortasında 6 ay önce başarısız diye gönderilen hocayı geri getirenlere bir şey sorulmayacak da dönen hocaya mı sorulacak Allah aşkına? Abdullah Avcı kendi ismi üzerine daha çok risk aldı bu plansızlığı yapanlardan. 

Sezon Avcı ile tamamlansa en kötü 4. bitirecek zaten takım. Yarışamaz hale kim getirdi oraya bakacaksın. Ne Galatasaray maçında ne de Rizespor önünde kazanma savaşı veren tek bir isim yoktu sahada. Her bölgede mental çöküntü. Sürekli parmak ucunda koşan isimler kaldı geriye. 

Sezonun zaten çöpe atılmasına çok küçük bir eşik kaldı ama asıl tehlikenin kimse farkında değil. Hocayı göndermek isteyenler gelecek sezonu da çöpe atmaya çalışıyor. 

Şu son dönemde fatura hocaya da, oyuncuya da çok defa kesildi. Artık deniz tükendi. Şimdi asıl gerçek hesabı görme zamanı.