Kocaeli'nin İzmit ilçesinde denizde mahsur kalan üç amatör balıkçının kurtarılma anı, itfaiye kamerası tarafından kaydedildi.  

İzmit Körfezi'nde dün balık tutmak amacıyla denize açılan 3 kişinin içinde bulunduğu tekne, aniden bastıran sağanak ve fırtına nedeniyle kıyıya yakın bataklık alana sürüklendi.

YAKININA KONUM ATTI 

Teknedekilerden biri kuzenine bilgi verip konum attı. Bu kişinin ihbarı üzerine bölgeye Kocaeli İtfaiye Suüstü Kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, teknede mahsur kalan Kemal Arslantürk, Ziya Arslantürk ve Samet Karakurt'u kurtarma çalışması başlattı. Botlarla tekneye yanaşan ekipler, mahsur kalanları alarak kıyıya çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri tarafından 3 kişiye ayakta müdahale edildi. 

"ÖLÜMDEN DÖNDÜK" 

Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde yaşadıklarını anlatan Ziya Arslantürk, "Yüzde yüz ölümden döndük. Buraya doğru gelmesek biz gitmiştik. Bir anda dalgalar ev boyu gelmeye başladı. ‘Hava durumuna bir bakın böyle bir şey varsa çıkmayalım’ dedim. Biz orada ölürdük" ifadelerini kullandı. 

Kemal Arslantürk ise "Hava karardı, dalgalar geldi. Böyle bir şey yok. Bunun kapaklanmaması mucizeydi. Ben öleceğimi anladım. Kuzenime konum attım. Direkt can yeleklerini giydik, ayakkabıları çıkardık. Bizim yaşamamız mucize. Biz oraya yanaştığımızda hava çöktü. Hava bu şekilde olsaydı biz sabaha kadar kesin ölürdük" diye konuştu. 

Bu sırada Kemal Arslantürk'ün itfaiye ekiplerine sorduğu soru da kameraya yansıdı. Arslantürk itfaiye personeline, "Siz gelemeseydiniz ne olacaktı?" şeklinde soru yöneltirken itfaiye personeli, "Biz gelirdik. İllaki alırdık sizi" ifadelerini kullandı.