Yunanistan’ın Halkidiki kıyı kentinde bugün öğleden sonra denize giren bir çocuk, yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti. 

Poseidi plajına giden anne, baba ve iki çocuğun denize girmeye başladığı sıralarda hava durumu aniden değişti. Yağmur yağmaya başladıktan sonra aile denizden çıkıp eşyalarını toplamaya başladı. Bu sırada annesinin 3 metre ilerisinde bulunan 13 yaşındaki çocuğun üzerine yıldırım düştü. 13 yaşındaki çocuk olay yerinde yaşamını yitirirken anne ise yaralandı.

"BÜYÜK ŞOK VE ACI YAŞADIK"

Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde çocuğun yaşamını yitirdiği belirlendi. Olayı anlatan baba, havanın değişmesi üzerine hemen denizden çıktıklarını ve toparlanıp sahilden ayrılacakları sırada yıldırımın düştüğünü belirterek "Kızım bir daha yerden kalkamadı, annesi ise yaralandı. Büyük şok ve acı yaşadık" dedi. Anne, Kassandra Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken babanın sinir krizleri geçirdiği belirtildi.

Şiddetli yağışların yaşandığı Halkidiki'deki Kassandra Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı. Çocuğun cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.