Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve lig sonuna 4 hafta kala küme düşme riski altında olan Denizlispor'da, mali sıkıntılar devam ediyor.

Takım, düşme hattının 5 puan gerisinde bulunurken, bu zorlu dönemde Denizlispor'un 5 önemli oyuncusu, alacakları nedeniyle kulübe ihtarname gönderdi.

Yeşil-siyahlı takımın kalecisi Abdülkadir Sünger, sol bek oyuncuları Gökhan Süzen ve Emre Sağlık, stoper Muhammet Özkal ve forvet Bekir Turaç Böke, yaşanan mali kriz sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) şikayette bulundu.

Oyuncuların sezon ortasında da benzer bir yol izledikleri ve alacakları konusunda kulüple yaşadıkları problemleri TFF'ye taşıdıkları belirtiliyor. Kulüp yönetimi, sezonun devre arasında yapılan şikayet sonrası bu beş oyuncuya ödeme yaparak, onların serbest kalmasını önlemişti.

Ancak, mali kriz devam ederken, Denizlispor'un 30 Nisan tarihine kadar söz konusu oyuncuların alacaklarını ödemesi gerekiyor. Aksi takdirde, bu futbolcuların kulübe karşı dava açma hakları doğacak.