6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sırasında Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki evinin yıkıntıları arasından 155 saat sonra kurtulan ve ailesini yitiren 11 yaşındaki Semih Ege İnci'nin en büyük rüyası, RAMS Park Stadı'nda Galatasaray'ın ünlü oyuncusu Icardi ile zaman geçirmek.

Deprem anında Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Yunus Kaya Apartmanı'nda ailesi ile birlikte mahsur kalan Semih Ege, Zeytinburnu ve Kaş belediyeleri arama kurtarma ekipleri ile Somalı madencilerin yardımıyla 155 saat sonunda enkaz altından çıkarıldı.

Kurtarıldıktan sonra kendisine su verilmesini isteyen Semih Ege, "Dondurmanı neli istiyorsun?" sorusuna "Bütün dondurmaları, bütün içecekleri getirin. Muzlu dondurma da getirin." yanıtını verdiği an kameralar tarafından kayıt altına alındı. Semih Ege, felaket sırasında babası Halil İbrahim, annesi Seher ve 4 yaşındaki kız kardeşi Elif Ece'yi kaybetti.

Galatasaray'ın büyük bir hayranı olan Semih Ege, hastanede yattığı süre zarfında idolü Muslera ile video aracılığıyla görüşme fırsatı buldu.

Kısa süren tedavisinin ardından hastaneden ayrılan ve amcası Harun Aslan'ın yanında Nurdağı'ndaki bir konteynerde yaşamaya başlayan ilkokul 4. sınıf öğrencisi Semih, yarıyıl tatilini başarı belgesi alarak karşıladı.

Eğitimine devam ederken aynı zamanda futbola olan sevgisiyle de dikkat çeken Semih, vakitlerinin çoğunu konteynerin hemen yanındaki boş arazide arkadaşlarıyla futbol oynayarak geçiriyor.

"ENKAZ ALTINDA ÇOK ACIKIYORDUM"

Semih Ege İnci, depremin ardından enkaz altında geçirdiği yaklaşık yedi günlük süreci AA muhabirine anlattı. Saatlerin nasıl ilerlediğini fark edemediğini belirten Semih Ege, kurtuluş anını şöyle detaylandırdı:

Enkaz altında çok acıkıyordum ve sürekli uyuyordum. Bir anda ses geldi, yanıma bir adam girdi. Seslendim ama ses çıkaramadı. O kadar odaklanmıştı. Bir yere delik açtı sonra bana seslendiler. Nefes almam için bana maske verdiler. Ardından çekip kurtardılar.

Hastanede geçirdiği günlerin ardından, amcasının ailesi ile birlikte konteynerde yaşamaya başlayan Semih Ege, annesinin eğitime verdiği önemi ve okul ile öğretmenlerine olan sevgisini vurguladı. Annesinden aldığı öğütlerle ödevlerini zamanında yaptığını ifade etti.

Futbola olan tutkusunu da dile getiren Semih, boş vakitlerini genellikle futbol oynayarak geçirdiğini söyledi. Semih, "Derslerim çok iyi, Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilgisi, din kültürü ve İngilizce derslerim 100. Bunun için ilk dönem başarı belgesi aldım." şeklinde konuştu.

"İDOLÜM MESSI, RONALDO DEĞİL, ICARDI"

Semih, büyüdüğünde Galatasaray'ın renklerini taşıyan bir futbolcu olma hayalini şu sözlerle ifade etti:

"Üstümde Galatasaray forması, Icardi ile yan yana gidiyoruz. Maç başladığında 52 bin kişi beni alkışlıyor. Ali Sami Yen Stadyumu'nda. Ben ona asist yapıyorum o gol atıyor, bu sefer o bana asist yapıyor ben gol atıyorum. Bir o atıyor, bir ben atıyorum. Futbolda idolüm Icardi. Messi ve Ronaldo varken benim idolüm Icardi. Bence daha iyi çünkü. Icardi ile görüşmek istiyorum. Mümkünse yan yana canlı görüşmek istiyorum. Eğer mümkün değilse telefonla görüntülü görüşmek isterim. Onun imzalı formasını istiyorum. Galatasaray-Fenerbahçe derbisini statta izlemeyi çok isterim."

Dayısı Harun Aslan, Semih'e olan sevgisini ve onunla geçirdikleri zamanı anlattı:

"Semih ile beraber yatıyoruz. Babası görevi nedeniyle yaklaşık 4 yıl Diyarbakır'da bulunduğu için o dönemde de Semih bizimle birlikteydi. Bu süreçten itibaren onunla yakın bir ilişkimiz oluştu. Adeta onu kendimiz büyüttük. Şimdilerde de her günümüzü birlikte geçiriyoruz. Dün, Yedi Kuyular Kayak Merkezi'ne giderek kaydık. Ara sıra sinemaya ya da futbol oynamaya gidiyoruz. Şu anda yeni bir ev inşa ediyoruz ve Semih için özel bir oda planlıyoruz. Semih, yeni odasında Icardi'nin posterlerini asmak istiyor. Umarız 2-3 ay içinde yeni evimize taşınırız."