Hollanda'da yaşayan Karsu Dönmez 6 Şubat depremlerinin birinci yılında memleketi Hatay'a gitti.

Dönmez Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Birkaç gün Hatay'da olacağım. Biraz duygusal olacak. Ama size buranın nasıl olduğunu göstermek istiyorum" ifadesini kullandı.

Sanatçı kurduğu vakıf aracılığıyla Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı Serinyol Mahallesi'nde bir müzik okulu açacaklarını da duyurdu.

Hatay'da açacağı müzik okulu için Hollanda'da kapı kapı dolaşarak müzik aletleri topladığını belirten Karsu, son paylaşımında da enstrümanların da Hatay'a geldiği bilgisini paylaştı.

AİLESİNİ KAYBETMİŞTİ

Karsu Dönmez 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da ailesinden 17 kişiyi kaybetmişti.

Hatay'ın Karsu köyünden 1990 yılında Hollanda'ya göç eden bir ailenin kızı olan Dönmez, Hollanda'da depremzedeler için düzenlenen bağış gecesinde rekor yardım toplamıştı.

Karsu, yardım gecesinde söylediği 'Neredesin Sen' türküsü ile de çok konuşulmuştu.

Karsu, depremde kaybettiği kuzeninin, kendisine ulaşamayınca telefonuna, "Neredesin sen?" diye sesli mesaj bıraktığını anlatmıştı. O nedenle kuzeni ve depremde kaybedilenler anısına bu türküyü seçtiğini söylemişti.