Depremlerde altyapı kaleci antrenörü Hüseyin Danahaliloğlu, 14 ve 15 yaş altı futbolcuları Fatin Can ile Hamza Sürer'in yaşamını yitirdiği Hatayspor, yaklaşık 2 aydır idmanlarına devam ediyor.

Oyuncuların büyük çoğunluğunun da depremlerin ardından şehirden ayrılması nedeniyle akademik lige katılamayan Hatay ekibi, yeni sezonda 11, 12, 13, 14 ve 17 yaş gruplarında yerel liglerde top koşturuyor.

Esentepe Futbol Sahası'nda idmanlarını sürdüren depremzede sporcular, Ganalı futbolcusu Christian Atsu, Sportif Direktörü Taner Savut, malzeme sorumlusu Onur Akdeniz ve mutfak çalışanı Suzan Berber'in de yaşamını yitirdiği Atakaş Hatayspor A takımına yükselebilmek için ter döküyor. 

MİTHAT BAKLACI: VOLKAN DEMİREL GENÇ SPORCULARA ÇOK DEĞER VERİYOR

Hatayspor Altyapı Yönetim Koordinatörü Mithat Baklacı, AA muhabirine, depremlerin ardından toparlanan altyapı takımlarında sporcuların daha hırslı ve mücadeleci olduklarını söyledi.

Futbolcuların 2 aydır aralıksız idmanlarını sürdürdüğünü kaydeden Baklacı, şöyle konuştu:

"Depreme kadar gelinen süreçte altyapı olarak çok iyi ilerliyorduk. Her sene 7 ya da 8 altyapı sporcumuzu A takım kampına gönderiyorduk, bu sporculardan da en az 3 ya da 4'ü A takımda kalıyordu. Bu sene de aynı şeyi yapmıştık, şu andaki mevcut A takım kadrosunda 5 altyapı sporcumuz var. Şu yıkık dökük şehrin takımında oynamak için şehir dışından gelen sporcular var. Bunun en büyük sebebi, Volkan Demirel hocamızın gençlere verdiği önem ve cesaretle onları sahaya sürmesidir. Süper Lig'in den en genç takımı Atakaş Hatayspor. Hocamız genç sporculara çok değer veriyor, takip ediyor, takip ettiriyor. Hatta kendisi bizzat arayıp soruyor. Bu anlamda altyapı takımları olarak şanslıyız."

Baklacı, Hatayspor'u ve altyapısını yaşatmayı amaçladıklarını belirterek, sporcu yetiştirmeye devam edeceklerini dile getirdi.