Trendyol Süper Lig'in 18. haftasında oynanan golsüz derbi öncesi Ülker Stadı'nda yaşanan gerilimin sebebi belli oldu. Fenerbahçe ile Galatasaray'ın karşı karşıya geldiği mücadele öncesi Kadıköy'de soyunma odası koridorlarında kavga çıktığı iddia edilmişti. Tartışmanın Okan Buruk'un oğlu Ali Yiğit Buruk'a müdahale edilmesi ile çıktığı anlaşıldı.

Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk'un oğlu Ali Yiğit Buruk, sarı-kırmızılıların soyunma odasına girmek isterken yetkililer akreditasyon kartı talebinde bulununca tansiyon yükseldi.

ERDEN TİMUR DA ARAYA GİRDİ

Galatasaray A Takımı ile antrenmanlarda da birlikte olan Ali Yiğit'in akreditasyon kartı olmadığı için soyunma odasına giremeyeceği ifade edilince Okan Buruk bu duruma tepki gösterdi. Sarı kırmızılıların başkan yardımcısı Erden Timur'un da araya girdiği gerilim sonrası Ali Yiğit soyunma odasına alındı.

Dev maç öncesi Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, " Amacımız kazanarak ayrılmak. Zor bir maç olacağını biliyoruz. Stadyuma girerken provokasyon yaptılar. Soyunma odalarına girerken bile provokasyon vardı" ifadelerini kullanmıştı.