Alman oyuncu Derrick Köhn, Galatasaray ile transfer görüşmeleri yapmak üzere İstanbul'a ulaştı.

Hamburg'dan hareket eden uçakla İstanbul Havalimanı'na inen 25 yaşındaki Köhn'ü, özel havacılık terminalinde Galatasaray Kulübü'nün yetkilileri karşıladı.

Köhn, gazetecilerin sorularını cevapsız bırakarak, onu bekleyen araca binip havalimanından ayrıldı.

Galatasaray'ın, gerçekleştirilecek olan görüşmeler sonrası Köhn ile imzalanan sözleşme ve Hannover 96 ile anlaşmaya dair resmi açıklamayı yapması bekleniyor.

SOL BEKE ÇARE OLMASI BEKLENİYOR

Sezon başında Angelino'yu satın alma opsiyonuyla birlikte kiralayan Galatasaray, İspanyol futbolcudan beklentilerine karşılık bulamamıştı. Satın alma opsiyonunun devreye girmemesi için 20 maçlık kotayı doldurmak istemeyen sarı kırmızılı kulüp, ara transferde kiralık haklarını Roma'ya devrettiği 27 yaşındaki futbolcuyu uzun süre kulübede oturttu.

Kazımcan Karataş'ın da performans verememesi, teknik direktör Okan Buruk'un, Barış Alper Yılmaz'ı sol bekte oynatmasına neden oldu. Sezon başında Genoa'ya kiralık gönderilen Berkan Kutlu takıma geri döndükten sonra ilk maçını yine sol bek mevkinde oynadı.

Sacha Boey'nin yerini Serge Aurier ile dolduran Galatasaray, uzun süredir sol bek bölgesine takviye için transfer çalışmalarında bulunuyordu.

Teknik direktör Okan Buruk, Gaziantep FK maçından sonra "Bir sağ bek, bir sol beki acele bir şekilde istiyorum." demişti.