Alman futbolunun efsane isimlerinden Dietmar Hamann, Bayern Münih'in forveti Harry Kane'i sert bir dille eleştirdi.

Kane'in takıma katkısını sorgulayan Hamann, "Kaç şampiyonluk kazandı? Asıl soru şu: Mathys Tel onun yerine oynasaydı daha mı kötü durumda olurduk, onu almak mantıklı mı, bankada 100 milyon Euro varken ve o İngiltere'ye dönmüşken daha iyi durumda olmaz mıydık?" ifadelerini kullandı.

Bayern Münih'in yıldız transferi Kane'in performansından memnun olmayan Hamann, oyuncunun Real Madrid ile oynanan maçta sahadan erken çıkmasını da eleştirdi.

Hamann, "80. dakikadan sonra sırtı ağrıdığı için çıkmak istedi. Daha önce bunu yapan bir oyuncu görmemiştim. Bir sürü forma satıldı, yazın yıldız transferiydi..." şeklinde konuştu.

DORTMUND KIYASI

Ayrıca Hamann, Almanya'dan ayrılan diğer büyük yıldızlarla Kane'i kıyasladı.

Özellikle Haaland ve Bellingham'ın takımlarından ayrılmasının ardından yaşananları örnek göstererek, "Haaland ayrıldı ve biz de 'Dortmund'da her şey dağılıyor' dedik. Ertesi yıl neredeyse Bundesliga'yı kazanıyorlardı. Bellingham gitti ve herkes 'Tanrı aşkına, bunu nasıl atlatacaklar?' dedi. Şimdi Şampiyonlar Ligi finalindeler. Yıldızlar olmadan yapmak sorun değil..." diyerek yıldız oyuncuların takımlar üzerindeki etkisini sorguladı.