Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddialara ilişkin Dilan ve Engin Polat ile yakınları hakkında yürütülen soruşturmada, aralarında Dilan ve Engin Polat’ın da bulunduğu 14 şüpheli hakkında tutuklama kararı verilirken, 10 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

MUHASEBECİ TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce tutuklanan avukat Ahmet Gün'ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak da tutuklandı.

Haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi iddiaları bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ile eşi Engin Polat hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi”, “213 Sayılı Vergi Usul Kanunu’na muhalefet”, “7258 Sayılı Kanun’a muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmada, Dilan ve Engin Polat ile yakınlarının tüm mal varlıklarına 12 Ekim’de el konulmasına karar verilmişti. Soruşturma kapsamında, Sulh Ceza Hakimliği'nce aralarında Dilan ve Engin Polat’ın da bulunduğu 14 şüpheli hakkında tutuklama kararı verilirken, 10 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Öte yandan sosyal medya fenomeni Banu Parlak’a ait güzellik merkezine yapılan silahlı saldırıya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler Dilan Polat, Engin Polat ve babası Sezgin Polat, "Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Silahla Tehdit suçuna azmettirme" suçundan tutuklanmıştı.