Diyarbakır’da dün akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli rüzgar, yaşamı olumsuz etkiledi. Bismil ilçesinde bir binanın çatısı uçtu, uçan çatı elektrik direğini devirdi. Bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşanırken, Bismil-Batman karayolunda da yola düşen elektrik telleri nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı. 

Bölgeye sevk edilen enerji şirketi ve karayolları ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Rüzgarda, bir tarlada kurulan demir sedir ile ilçe merkezinde kurulan meyve ve sebze pazarındaki şemsiyeler de uçtu. Pazara gelenler, zor anlar yaşadı. 

İlçeye bağlı Yukarıharım Mahallesi'ndeki bir arazide de henüz bilinmeyen nedenle anız yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangının söndürülmesi için bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevredekilerin de yardımıyla yangına müdahale sürüyor.

CADDE VE SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

Kentte etkili olan kuvvetli rüzgar, yerini sağanak yağışa bıraktı. Kısa süreli sağanak yağışta Yenişehir ilçesi Elazığ Caddesi’nde yollar göle döndü, sürücüler ilerlemekte zorlandı. Yolda uzun araç kuyrukları oluşurken, trafik polisleri de yol üzerinde trafik akışını sağlamak için önlem aldı.