Roma Masters 1000 turnuvasının ikinci turunda yaşanan ilginç bir olay, tenis dünyasında dikkat çekti. Dünya bir numarası Novak Djokovic ile Corentin Moutet arasındaki karşılaşmanın ardından, Djokovic talihsiz bir kaza yaşadı.

Maç sonrası, seyircilerle fotoğraf çekimi ve imza dağıtımı yaparken, bir hayranın ona uzatmaya çalıştığı kağıt ve kalem için eğilmesi sonucu, sırt çantasından düşen su şişesi sporcu Djokovic'in başına çarptı.

Bu olay sonucunda Sırp tenisçi, sağlık ekibine başvurdu. Yapılan ilk müdahale sonrasında, Djokovic'in aldığı darbenin ciddi olmadığı ve dikiş gerektirmeyeceği belirtildi. Yara, yüzeysel olarak nitelendirildi.

Turnuva yönetimi de yaşanan bu kaza hakkında bir açıklama yaparak, Djokovic'in sağlık durumuyla ilgili endişe verici bir durum olmadığını belirtti.

Açıklamada, "Novak Djokovic, maçının sonunda Merkez Kort'tan ayrılırken, seyirciler için imza dağıtırken yanlışlıkla kafasına bir su şişesi isabet etmiştir. Kendisine gerekli ilaç tedavisi uygulanmış ve oteline dönmek üzere Foro Italico'dan ayrılmıştır; durumu endişe yaratacak nitelikte değildir." ifadeleri kullanıldı.

Djokovic'in bu tatsız olaya rağmen sağlık durumunun iyi olduğu ve turnuvaya devam edeceği öğrenildi. Bu kazanın tesadüfi bir durumdan kaynaklandığı ve ciddi bir yaralanmaya sebebiyet vermediği belirtildi.