Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçında yaşanan olayların ardından Süper Lig'in tatil edilmesi borsada 4 büyüklerin hisselerini vurdu.

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yatay seyirle 7 bin 727,37 puandan başladı. Ancak spor hisseleri açılışta endeks genelinden negatif ayrıştı.

Dün Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçında Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e saldırması sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelendiğini açıkladı.

SPOR HİSSELERİ SERT DÜŞTÜ

Ligin tatil edilmesi ise borsada 4 büyüklerin hisselerine darbe vurdu. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un borsadaki hisselerini endeksleyen spor endeksi güne yüzde 2,18 düşüşle 4 bin 218 seviyesinden başladı. Spor endeksi açılışta en çok gerileyen hisse oldu.

Açılışta Beşiktaş hissesi yüzde 1,32, Galatasaray hissesi yüzde 1,58, Fenerbahçe hissesi yüzde 4,5, Trabzonspor hissesi ise yüzde 2 geriledi.

Öğlen saatlerinde ise spor endeksindeki düşüş daha da derinleşti ve yüzde 2,58'e ulaştı. Endeks ise 4 bin 200 seviyesine kadar geriledi.