Türkçemizi doğru kullanmak için başvurduğumuz en önemli kaynak olan TDK’da ‘dramedi’ diye bir sözcük yok. Öğretmenler bu ifade için kusura bakmasın... Sinema ve tiyatrodaki komedi-dram türünün İngilizceden devşirilmiş hali dramedi... Türkiye Basketbol Federasyonu’nun son yıllarda sahnelediği tiyatroyu anlatıyor!

Dramedinin son perdesinde tarihi bir skandala imza attılar. ING Kadınlar Süper Ligi’nde normal sezon sıralamasını yanlış hesapladılar, play-off’ta da yanlış takımları eşleştirdiler. Üstelik bu tarihi hatada ısrar ettiler, değiştirmediler. Ve play-off, dün bu yanlışla başladı. İşin daha da vahim tarafı, bu skandaldan bir şekilde etkilenen dört takımın bu konuda hiç sesini çıkarmaması. Muhtemelen ‘Ağır favori Fenerbahçe nasılsa şampiyon olacak. Bizim kimle oynadığımızın önemi yok’ diye seslerini çıkarmadılar.

Peki... Yarın öbür gün aynı federasyon ‘Ben seni küme düşürmeye karar verdim’ dese ne olacak? Kuzu kuzu kabul mu edeceksiniz?

Ormanspor'u, İzmit Belediyesi’ni ve ÇBK Mersin’i geçtim; işin içindeki Galatasaray’ın sessiz kalması, sarı-kırmızılı kulübün basketbolda ne hale geldiğini gösteriyor. Ekrem Memnun’u açıklarken bu konuya da değinseniz iyiydi!

Son 10-15 yılda basketbolu dibe vurdurmayı başaran federasyon, averaj hesaplarını bile beceremeyen bir kurum haline geldi.

Abdi İpekçi inşaatı ile ilgilenin siz hala!