Kaza, 7 Temmuz Pazar günü öğle saatlerinde Otogar Bağlantı Yolu'nda meydana geldi. İddiaya göre, düğün konvoyundaki sürücüler trafiği yavaşlattı. Bu sırada düğün konvoyu arkasında ilerleyen sürücüler konvoyu geçmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Düğün konvoyundaki araçlar otoyolda aniden durdu; trafikte ilerleyen diğer otomobiller ise öndeki araçlara çarptı. Meydana gelen zincirleme kaza cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. 

TRAFİĞİ YAVAŞLATAN KONVOYU GÖRÜNTÜLÜYORDU

Düğün konvoyunun trafiği yavaşlatması nedeniyle cep telefonu kamerasıyla çekim yapan Mehmet Durdu Tokluoğlu, telefonunu kardeşine vererek o anları kaydetmesini istedi. Tokluoğlu, konvoy aniden durunca frene bastı ancak bu sırada arkadan başka bir araç Tokluoğlu'nun kullandığı araca arkadan çarptı.

Tokluoğlu'nun kullandığı otomobil de, öndeki başka bir otomobile çarptı. Kazanın ardından Tokluoğlu ile düğün konvoyundaki sürücüler arasında tartışma yaşandı. Tokluoğlu, "Niye yolu kapatıyorsunuz" cümleleriyle düğün konvoyundaki sürücülere tepki gösterirken, düğün konvoyundaki sürücülerden biri Tokluoğlu'na, "Gereksiz yere yapıyorsun 14.30'da nikah var şunu halledelim" cümlelerini kullandı. Kazada Tokluoğlu’nun araçta bulunan 1 yaşındaki yeğeni hafif yaralandı.

"ÇEVREYOLUNU KAPATMIŞLAR; OYNUYORLARDI"

Kaza yapan Mehmet Durdu Tokluoğlu şu şekilde konuştu:

"Göktürk’ten ailemle iki araçla dönüyorduk. Çevreyolunda önümüzde bir konvoy ilerliyordu. Konvoyun çok yavaş ilerlediğini, yolu kapattığını görerek kardeşime telefonumu verdim videoya çekmesi için.

Kardeşim videoya çekerken yol tıkandı mecburen emniyet şeridine girdik. Sonrasında yavaşladılar biz de yavaşladık; ani bir duruş oldu önümüzde. Biz de durunca arkamızdaki kamyon sanırım mesafeyi koruyamadığı için bize çarptı biz de önümüzdeki araca çarptık.

Arka koltukta 1 yaşını doldurmamış yeğenim vardı. Kafasını koltuğa çarptı, travma yaşama ihtimaline karşı ambulans çağırdık. Çevreyolunu kapatmışlar ve biz araçtan indiğimizde oynuyorlardı yolun ortasında"