Son kez neredeyse 10 yıl önce beraber sahne alan bir zamanların popüler müzik grubu No Doubt hayranlarına müjde! Grubun bu yılki Coachella Müzik Festivali'nde yeniden bir araya geleceği duyuruldu. 

No Doubt ilk olarak 1986'da kuruldu ve 1990'larda hit şarkıları "Don't Speak" ile tüm dünyada popüler oldu. Grubun kariyerinin büyük bölümünde Gwen Stefani, Tony Kanal, Tom Dumont ve Adrian Young yer aldı. 

No Doubt birlikte son olarak 2015 yılında Washington D.C.'de sahne aldı. 1990'larda büyük bir çıkış yaptıktan bu yana grup çok sayıda ara verdi. Bu aralarda özellikle Gwen Stefani'nin solo kariyeri etkili oldu.

Stefani, 2016 yılında Rolling Stone'a verdiği bir röportajda No Doubt'ın tarihindeki kırılmalardan bahsetmişti:

“Tony ve ben yaratıcı bir şekilde bağ kurduğumuzda bu bir sihirdi. Ama ne tür müzik yapmak istediğimiz konusunda birbirimizden uzaklaştığımızı düşünüyorum. Push and Shove'u kaydettiğimizde gerçekten tükenmiştim ve çok fazla suçluluk duyuyordum: ‘Bunu yapmak zorundayım’ diye hissediyordum. Müzik yapmak için doğru ortam bu değil. O kayıtta gerçekten harika yazılar var. Ancak prodüksiyon gerçekten çelişkili görünüyordu. Bir şeyi yayınlamak için bu kadar uzun süre beklediğimiz halde bunun duyulmaması üzücüydü."

Coachella'da yer alacakları açıklanmadan kısa bir süre önce, grup görüntülü sohbet sırasında tekrar bir araya gelip gösteri yapmak için can attıklarını itiraf etmişti.