Son olarak tüm dünyada izlenme rekorları kıran Netflix dizisi Dahmer ile dikkat çeken seri katil Jeffrey Dahmer'ın yaşamına ve etrafındakilere ilgi son zamanlarda yeniden artmıştı. Ancak oğluyla ilişkisi yakın zamanda incelenen Lionel Dahmer hayatını kaybetti.

17 erkek çocuğunu ve genci öldüren, cinayetlerinde tecavüz, işkence, yamyamlık gibi kan donduran detaylar bulunan ve 1994 yılında hapishanede öldürülen Jeffrey Dahmer, Netflix'te hakkında yayınlanan bir belgesel ile yeniden gündeme gelmiş hayatı ve işlediği cinayetler tüm dünyada ilgi görmüştü.

1978 ile 1991 yılları arasında Wisconsin ve Ohio'da 17 genç erkeği ve erkek çocuğunu öldüren, kurbanlarına tecavüz eden ve sonunda 1992 yılında işlediği suçlardan dolayı mahkum edilen Dahmer'ın babası Lionel Dahmer'ın Ohio'daki bir bakımevindeyken hayatını kaybettiği belirtildi.

Dahmer'in suçları gün yüzüne çıktığında Lionel Dahmer onu savunan tek kişiydi ve oğlunun yaptığı şeyi neden yaptığını açıklamaya ve haklı çıkarmaya çalışan sayısız röportaj verdi. Lionel, Jeffery'nin cinayetlerini onun sorunlu yetiştirilme tarzına ve akıl hastalığına bağladı. Lionel, oğlunu ne olursa olsun hâlâ sevdiğini ve ona sadık kalacağını da söylemişti.

Lionel ve oğlunun ilişkisi, Evan Peters'ın Jeffrey'i ve Richard Jenkins'in Lionel'i canlandırdığı Netflix mini dizisi "Monster: The Jeffrey Dahmer Story"de çok detaylı bir şekilde ekrana yansımıştı.