Çoğumuz gösteri dünyasının ünlü çiftlerine çok alışığız. Hatta çoğu zaman hayranı olduğumuz birini, rol arkadaşına yakıştırıp asparagas haberlerin peşine düşerek yıldız isimlerin birbirileriyle birlikte olmasını bekleriz. Oysa ki aşk, sipraişle olmuyor.

Her ne kadar Jay-Z ile Beyoncé, David ile Victoria Beckham, Blake Lively ile Ryan Reynolds ya da Jennifer Lopez ile Ben Affleck gibi çiftlere gıpta ile bakılsa da aşk dünyaca ünlü yıldızların hiç beklemedikleri yerlerde de olabilir.

İşte dünyacı ünlü isimlerin hiç de ünlü olmayan, son derece normal haytları olan eşleri...

GEORGE CLOONEY

George Clooney ve eşi Amal Alamuddin Clooney dünyanın önde gelen en ünlü çiftlerinden biri. Ancak başarılı avukat ve insan hakları savunucusu, aktörle 2013 yılında İtalya'nın Como Gölü yakınında tanıştığında hiç de tanınmış biri değildi.

Clooney, Amal Clooney ile tanışmasını konuk olduğu bir programda şöyle anlatmıştı: "Ortak bir arkadaşımız, 'Bir uğrayacağım ve arkadaşımı getirebilir miyim?' dedi. Hatta menajerim arayıp 'evine gelen ve ileride seninle evlenecek olan kadnla tanıştım' dedi. En komiği ise annem ve babamın da ziyarete gelmesiydi, dolayısıyla ailem de oradaydı. Ve sadece konuştuk, bütün gece konuşarak ayakta kaldık. E-posta adresini de aldım çünkü bana ailemin bazı fotoğraflarını gönderecekti. Böylece yazışmaya başladık. Benimle çıkmak isteyip istemediğini bilmiyordum, sadece arkadaş olduğumuzu sanıyordum."

REESE WITHERSPOON

Reese Witherspoon, ikinci kocası Jim Toth ile ortak arkadaşları aracılığıyla tanıştı. Mart 2011'de Witherspoon'un California'daki çiftliğinde de evlendiler.

Ne yazık ki bu gıpta ile bakılan evlilik ikilinin 2023'teki 12. evlilik yıldönümlerinden sadece birkaç gün önce sona erdi. 

PATRICK DEMPSEY

Patrick Dempsey, karısı Jillian Dempsey ile 1994 yılında onun kuaför salonunun müşterisiyken tanıştı. Çiftin o dönemde ilişkileri vardı, bu nedenle işler 1997'ye kadar sadece arkadaş olarak kaldılar.

Sonunda da 1999'da evlendiler. Geçtiğimiz yıllarda boşanma haberleri çıksa da çift hâlâ birlikte. Hatta Dempsey, 2023 yılında "Yaşayan En Seksi Erkek" seçildiğinde Jillian Fink Dempsey de bir paylaşımla eşini kutladı ve şöyle yazdı: “Seninle bu inanılmaz eğlenceli yolculuğun bir parçası olmayı çok sevdim. Ne güzel bir başlık! Sen gerçekten benim yaşayan en seksi erkeğimsin."

MATT DAMON

Ünlüler dünyasının en gıpta ile bakılan çiftlerinden biri de hiç şüphesiz Matt Damon ile eşi Luciana Barroso... 
İkili 2003 yılında "Stuck on You" filminin çekimleri sırasında Miami'nin gözde mekânlarından birinde Barroso barmenlik yaparken tanıştı.

"The Ellen DeGeneres Show"daki bir röportaj sırasında Damon, "Onu kelimenin tam anlamıyla kalabalık bir odanın karşısında gördüm. Eğer bu olmasaydı yollarımız başka nasıl kesişirdi bilmiyorum" diyerek mutluluğunu ifade etti.

KEANU REEVES

Matrix, John Wick, Constantine gibi birbirinden başarılı yapımda rol alan Keanue Reeves, çoğu zaman basında sade ve mütevazi yaşamıyla yer alıyor. Reeves, aşkı da gösteri dünyasının dışında buluyor.

Amerikalı görsel sanatçı Alexandra Grant ile birlikte. İlişkisini bir sır gibi saklayan Reeves, Grant ile ilişkilerinden birkaç yıl sonra 2019'daki bir etkinliğin kırmızı halısında görünerek duyurmuştu.

ED SHEERAN

Dünyaca ünlü müzisyen Ed Sheeran de aşkı kendi dünyasının dışında bulanlardan. Londra'da bir muhasebe firmasında çalışan Cherry Seaborn ile 2019'da evlenen Sheeran aslında eşiyle yıllar önce tanışmıştı.

En ikonik parçalarından bazılarının ardındaki ilham kaynağı olan Cherry Seaborn ile Sheeran ilk olarak çocukken tanışıyor ancak ikili 2015'e kadar bir araya gelmiyor. 

JENNIFER LAWRENCE

Açlık Oyunları, Büyü de Gel, Yukarı Bakma gibi yapımlarda rol alan Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence da aşkı gösteri dünyasından uzakta buldu.

Eylül 2016'da Mother! filminin çekimleri sırasında tanıştıktan sonra film yapımcısı Darren Aronofsky ile çıkmaya başlayana oyuncunun bu ilişkisi pek de uzun sürmedi ve ikili Kasım 2017'de ayrıldı. 

Lawrence ardından 2018'de sanat galerisi yöneticisi Cooke Maroney ile ilişkiye başladı ve çift, Şubat 2019'da nişanlanıp aynı yılın ekim ayında da evlendi.