Dünyanın en zengin isimlerinden Hindistanlı iş insanı Mukeş Ambani'nin oğlunun düğününin ön kutlaması için dünya sosyetesi Hindistan'ın Jamnagar kentine akın etti.

Ambani'nin 28 yaşındaki oğlu Anant ve 29 yaşındaki çocukluk aşkı Radhika Merchant temmuz ayında evlenecek. Üç günlük ön kutlama için düzenlenecek etkinliklere Bill Gates, Mark Zuckerberg, Ivanka Trump, Hillary Clinton ve Butan kraliyet ailesi dahil 1200 kişi katılıyor.

Konuklar ve kutlamalarda sahneye çıkacak dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna kutlamalar için özel jetlerle gittikleri Hindistan'da çiçeklerle ve yerel danslarla karşılandı. Hindistan'ın önde gelen siyasetçileri, iş insanları ve sanatçıları da düğün kutlamasında yer alacak. 

116 milyar dolarlık servetiyle Hindistan'ın en zengin, dünyanın da 9. en zengin kişisi olan Mukeş Ambani ve eşi Nita Ambani, 3 gün sürecek etkinlikler için küçük bir servet harcadı. Rihanna'ya 9 milyon dolar ödendiği belirtildi.

Ünlü şeflerin dünya mutfağından menüler hazırlayacağı etkinliklerde yerel halka da yemek ziyafeti verildi. Ziyafette Anant ve müstakbel eşi köylülere elleriyle yiyecek dağıttı.

Kutlamalar öncesi 9 sayfalık bir kıyafet kuralı listesi konuklara dağıtılırken özel kuaför ve makyaj sanatçıları da hazır olacak.

Ambani'nin kızkardeşi Isha'nın 2018'deki düğünü 100 milyon dolara mal olmuştu ve sahneye Beyonce çıkmıştı. Ailenin bir diğer oğlu Akaş'ın düğününde de Coldplay sahne almıştı. 

ABD'de Brown Üniversitesi'den mezun olan Anant, dünyanın en büyük hayvanat bahçesini kurma planıyla tanınıyor.