Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Galatasaray'da başkan adayı olan Sühely Batum'a yönelik açıklamalarda bulunan Özbek, 'Bana peşkeş çekiyor diyemezsin' ifadelerini kullandı. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Florya projesinde kulübün 500 milyon dolar zarara uğrayacağını iddia eden başkan adayı Süheyl Batum'a tepki gösterdi. İşte Özbek'in açıklamalarından satır başları;

'HER ŞEYİ DİYEBİLİRSİN AMA...'

"Bizim kültürümüzde çok daha iyiye ulaşmak için eleştirmek vardır, her zaman da olacaktır. Ama başka bir konu var. Bizleri eleştirebilirsiniz, bir takım yapıcı tenkitlerle karşımıza gelebilirsiniz. Elbette ki hatalar yapmışızdır. İş yapan insan hata da yapar. Ben Galatasaray için her konuyu, her üyemizle konuşmaya varsa daha doğrusunu bulmaya hazırım. Genel kurul iradesiyle ilerlediğimiz süreci devam eden bir projede, seçim için divana gelip imzalarını teslim ederken basının karşısına çıkıp, biraz önce de ifade etti Süheyl kardeşim, 'Başkan bu araziyi peşkeş çekiyor' diyemez. Her şeyi diyebilirsin ama peşkeş çekiyor  diyemezsin."

'ÇAMUR ATMAYA KİMSE CÜRET EDEMEZ'

"Bir takım yalan ve iftiralarla kulaktan dolma bilgilerle, araştırmadan, soruşturmadan, sormadan Galatasaray'ı yanlış yönlendirmeye kimsenin hakkı yoktur. Sadece benim değil, burada birlikte görev yaptığımız pırıl pırıl insanlara çamur atmaya kimse cüret edemez."

'2 SENEDE BİRÇOK BAŞARIYA İMZA ATTIK'

"Geçtiğimiz 2 senede büyük mutluluklar yaşadık. İnşallah Galatasaray bu mutlulukları yaşamaya devam etsin. Bu 2 senede emek verenlerle beraber birçok başarıya imza attık. Sağ olsun, var olsunlar. Bazı arkadaşlarımızın, genel kurul ve divanlarımıza katılma alışkanlıkları olmadığı için kulübümüzle alakalı detaylı ve doğru bilgiye sahip değiller."

"Göreve geldiğimizde Galatasaray için bir gelecek hedefimiz vardı. O da Galatasaray'ı güçlü bir mali yapıyla rekabet ettiği her branşta sürdürülebilir başarıya ulaşmış,  bizden sonra geleceklere bu şekilde bir Galatasaray bırakmaktı."

'ADA İÇİN SON DERECE ÜZGÜNDÜK'

"İlk olarak ele aldığımız konulardan biri Galatasaray Adası oldu. Kalamış gibi sosyal tesiste bir araya gelmenin ne kadar önemli olduğuna inanıyorduk. Uzun süredir kullanılamaz halde olan ada için son derece üzgündük. Bugün sadece üyelerimizin kullanımına açık yaz ve kış hizmet veren bir tesisimiz oldu. Adamızda, Milli Emlak'a ait yerlerin irtifak tapusunu 30 yıllığına aldık. İhtilafları tümüyle ortadan kaldırdık. Çok da önemsediğim bir konu, Galatasaray Adası'nın imar iznini de aldık. Adamızın koşullarını çok daha iyi hale getirip çok uzun yıllar hizmet vermesini sağlamak için tüm gücümüzle çalışacağız. Adamıza bu yatırımları yaparken yüzme, yelken, su topu branşlarımızın  yuvası olan Kalamış'ta bir takım yenilemelere ihtiyaç vardı. Bu yenilemeleri yaparak Kalamış tesislerimizin üyelerimize daha iyi hizmet verecek şekilde organizasyonunu sağladık."

'DEFALARCA BAHSETTİM, ANLATTIM'

"Divan toplantılarında, genel kurullarda defalarca bahsettim, anlattım. Siz de verdiğiniz destekle bu konuyu ön planda tuttum. Amacımız kulübümüzün finansal anlamda daha güçlü olması için ekstra kalemler yaratmaya ihtiyaç olduğunu her seferinde belirttim. Bunun yanında faaliyetlerimizi büyük ölçüde etkileyen Bankalar Birliği yapılandırma anlaşmasından çıkma hedefini ifade etmiştim. Amacımız, elimizdeki gayrimenkulleri geliştirme suretiyle elde edilecek fonlarla süreci yönetmekti. Bu hedefimiz doğrultusunda genel kurulları toplayıp iradenin bu şekilde olduğunu hep birlikte gördük."